Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Trzech nastolatków napadło na 17–latka

Wtorek, 14 maja 2019, 11:25
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2019, 8:51
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Trzech nastolatków napadło na 17–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców tej miejscowości, którzy dokonali pobicia 17–letniego boguszowianina. Chłopcy w wieku od 14 do 16 lat staną teraz przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w rejonie placu zabaw przy ul. 1 Maja w Boguszowie-Gorcach. 14, 15 i 16-latek wytypowali sobie przypadkową osobą – 17-latka, którego zaatakowali. Nieletni działając wspólnie i w porozumieniu pobili nastolatka, kopiąc go po całym ciele, a następnie uciekli. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń. Miał między innymi złamany nos.

Podjęte przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach natychmiastowe działania doprowadziły do zatrzymania sprawców pobicia w poniedziałek. Dwóch z nich trafiło w ręce policjantów na terenie swojej miejscowości, a jeden z nich został zatrzymany w Wałbrzychu. Nieletni przyznali się do winy i za popełniony czyn karalny odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
9%
Złości
14
64%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group