Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Trzy dni z Markiem Stańczykiem za nami

Czwartek, 1 czerwca 2017, 6:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Trzy dni z Markiem Stańczykiem za nami
Fot. Katarzyna Bernaś
Cykl spotkań z fotografem – dokumentalistą, zorganizowany przez Centrum Kulturalno–Kongresowe WITOLD, rozpoczął się od wernisażu wystawy "Duchy przemysłu 3.0 – Demontaż Andaluzji".

Autor przedstawił kilka filmów, które były nagradzane na festiwalach i konkursach, a uczestnicy chętnie dyskutowali na temat prezentowanych zdjęć i o historii przemysłu węglowego.

Następnego dnia gimnazjaliści z zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach wysłuchali prelekcji przygotowanej przez pana Marka, podczas której zaprezentowano filmy m.in. z autorskiego projektu dokumentacji pejzażu oraz architektury przemysłowej „Made In Silesia”.

Kolejne spotkania to pełne wrażeń zajęcia plenerowe - był to czas na naukę przez działanie, a przy okazji świetną zabawę. Grupa wyposażona w aparaty poznawała techniczne i artystyczne aspekty fotografowania zwiedzając wieżę Szybu Witold, eksplorując dawną stację wentylatorów Szybu Klara w Gorcach oraz Starą Kopalnię w Wałbrzychu. Uczestnicy warsztatów i spotkań spędzili czas w przemiłej atmosferze, za co organizatorzy pragną gorąco podziękować Markowi Stańczykowi i Magdalenie Modlińskiej. Do zobaczenia na finisażu i wystawie poplenerowej na zakończenie wakacji!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group