Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tuż za rogiem...

Wtorek, 15 października 2019, 13:23
Aktualizacja: Środa, 16 października 2019, 8:27
Autor: red
REGION: Tuż za rogiem...
Fot. użyczone
Piękna złota jesień zachęca do wyjścia z domu, ruchu, wypoczynku. Szukamy pięknych miejsc, najlepiej mało zatłoczonych. Korzystając z naszego przygranicznego położenia warto jeden weekend poświęcić właśnie tym przygranicznych terenom, kierując się na stronę czeską.

Na wspaniałą kawę, i nie tylko, można wstąpić do przepięknego obiektu WALZEL w Mazimesti, miejsca rozrywki i handlu, które powstało na fundamentach dawnej tkalni. Tutaj warto także zawitać w drodze powrotnej, nie tylko na wspaniały obiad czy kolację ale również w celach rozrywkowych. Doskonalą rozrywkę gwarantują: kręgielnia, strzelnice, jaskinia solna czy ścianka wspinaczkowa.

Co można zobaczyć między poranną a wieczorną wizytą w Walzel?

Klasztor Benedyktyński w Broumovie, perła europejskiego baroku z wyjątkową średniowieczną kopią Całunu Turyńskiego, przepełniony unikatowymi dziełami sztuki i śladami bogatych światowych dziejów. Klasztor można zwiedzać w miesiącach listopad – marzec, godz. 10.00 - 15.00, kwiecień – październik godz. 9.00 – 16.00.

Drewniany kościół cmentarny w Broumovie postawiony w drugiej połowie XIII w prawdopodobnie w miejscu starszego. W 1421 podpalony podczas najazdu wojsk husyckich. Obecna bryła kościoła, z zachowanymi reliktami poprzedniego, pochodzi z 1450 roku. Od 2008 roku narodowy zabytek kultury. Obok kościołą usytuowany jest cmentarz, na którym przetrwało wiele nagrobków z XIX i początku XX w.
Muzeum Modeli Kartonowych w Policach nad Metują, gdzie zobaczyć można prawie 2000 kartonowych modeli. Na powierzchni 300 m2 ponad 80 autorów z Czech i zagranicy wystawiło swoje prace. Tysiące godzin umiejętnej, wymagającej niezwykłej cierpliwości pracy wciąga przybyszów świat niezwykłej iluzji. Niezwykłość widać tutaj dosłownie na każdym kroku.

Skalne miasto kojarzy nam się z Adrspach'em. Szukając spokoju warto udać się do Teplic. Unikalne Teplickie Skalne Miasto położone parę kilometrów od Adrspach, stanowi jedną z największych atrakcji Sudetów. Teplice to specyficzny klimat, wysokie baszty (nawet 100 m), wąskie korytarze i labirynty zbudowane z piaskowca płytowego. W tej części skalnego miasta nie sposób zlekceważyć uczucia „dzikości”, braku ingerencji człowieka, co należy do rzadkości. Miejsce niezwykle o każdej porze roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group