Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4580
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Tydzień Bibliotek w czarnoborskiej bibliotece

Środa, 1 maja 2024, 6:38
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Tydzień Bibliotek w czarnoborskiej bibliotece
Fot. organizatorzy
Spotkania autorskie z pisarzami, warsztaty z młodzieżą, szkolenia dla bibliotekarzy oraz koncerty piosenki literackiej, tak w dużym skrócie zapowiada się Tydzień Bibliotek w gminie Czarny Bór.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, rokrocznie realizowana przez biblioteki w całej Polsce w terminie 8-15 maja. Program zapoczątkowany w 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W akcję co roku włącza się również Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze. Jak zapowiadają organizatorzy
tegoroczny Tydzień Bibliotek ze względu na realizację projektu Biblioteka Ludzi z Pasją (dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025) zapowiada się szczególnie interesująco.

Zadowoleni będą zarówno czytelnicy – bo spotkać będą mogli swoich ulubionych autorów, jak również miłośnicy muzyki, na których czekają dwa wyjątkowe koncerty.

Czarnoborski, biblioteczny Tydzień rozpocznie się już 7 maja akcentem muzycznym - koncertem działającego w B+CK dziecięcego zespołu wokalnego „Nutki Kawki”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki z tekstami znanych i lubianych poetów oraz utwory ze specjalną dedykacją dla biblioteki i bibliotekarzy.

10 maja nie lada gratka czeka też wielbicieli poezji śpiewanej, piosenki literackiej i autorskiej – na czarnoborskiej scenie wystąpi dolnośląska grupa "Imaginacja". Będzie poetycko, nostalgicznie, romantycznie, śmiesznie i żywiołowo. Zespół wykonuje autorskie piosenki poetyckie z Krainy Łagodności. Ich piosenki to opowieści o życiu, miłości, spotkaniach i rozstaniach. To podróż przez górskie szlaki ale przede wszystkim podróż przez emocje i uczucia, to zachęta do refleksji nad sobą i życiem, ale też możliwość złapania dystansu do otaczającego świata…

Podczas Tygodnia Bibliotek czarnoborska książnica zaprasza też na 3 ciekawe spotkania autorskie z cenionymi przez czytelniczki i czytelników pisarkami.

9 maja (godz. 11:00) z czarnoborską młodzieżą spotka się Ewa Nowak (Pisarka, publicystka i felietonistka, autorka opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Popularność zdobyła jako publicystyka związana z czasopismami, kierowanymi do dzieci i młodzieży. Jako pisarka zadebiutowała w roku 2002 książką „Wszystko, tylko nie mięta”. Od tego czasu ukazało się kilkadziesiąt książek Ewy Nowak. Pisarka w swojej twórczości dotyka tematów ważnych dla nastolatków. Mówi o tym, jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami.).

Również 9 maja (godz. 16:00) B+CK zaprasza na spotkanie autorskie z dr Moniką Bisek Grąz (Antropolożka kultury, regionalistka członkini Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego i Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, a także koordynatorka i realizatorka projektów związanych z tożsamością kulturową. Autorka wielu publikacji z zakresu tożsamości kulturowej regionu wałbrzyskiego. W 2023 roku zadebiutowała powieścią obyczajową „Przystanek,” w której problematyka tradycji kulturowych jest mocno osadzona w fabule).

Czarnoborski Tydzień Bibliotek zakończy się 15 maja spotkaniem z Agnieszką Lingas-Łoniewską - wrocławską pisarką, zwaną przez swoich czytelników „dilerką emocji”. Lingas Łoniewska to autorka 60 bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Zadebiutowała powieścią „Bez przebaczenia”. Od lat ma swój fanklub czytelniczy o nazwie „Sekta Agnes”, dzięki któremu pozostaje w stałym kontakcie z czytelniczkami. Jest założycielką portalu „Czytajmy polskich autorów”, który promuje polską literaturę. Prowadzi fanpage na Facebooku „Pisarka czyta” – tu publikuje recenzje innych książek.

Zapraszamy serdecznie szczegóły Tygodnia Bibliotek na plakacie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group