• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:29
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2397
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tymczasowy areszt dla wielokrotnego recydywisty

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 9:48
Aktualizacja: 10:51
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali w środę po południu wielokrotnego recydywistę – 29–letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże w ostatnim czasie alkoholu w jednym z marketów w Szczawnie–Zdroju oraz o dokonanie pod koniec marca tego roku kradzieży rozbójniczej w tym samym sklepie.

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu pracując operacyjnie ustalili, że to przebywający obecnie na zwolnieniu warunkowym z więzienia 29-letni mężczyzna, pomiędzy 18 a 23 marca wyniósł wielokrotnie z marketu markowy alkohol, powodując straty w kwocie ponad 500 złotych na szkodę firmy. Dodatkowo 30 marca w tym samym sklepie dokonał on kradzieży rozbójniczej. Wałbrzyszanin najpierw ukradł butelkę whiskey o wartości 90 złotych, a następnie używając przemocy wobec pracownika ochrony obiektu, doprowadził go do stanu bezbronności, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Zaskoczony przestępca został zatrzymany, kiedy po raz kolejny pojawił się w markecie dwa dni temu – 10 kwietnia. Podejrzany 29-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Jako że był na zwolnieniu warunkowym, a kolejnych tego typu przestępstw dokonał w warunkach wielokrotnej recydywy, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 15. Sąd już zastosował w stosunku do 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca. Niebawem jednak najprawdopodobniej mężczyźnie odwieszony zostanie poprzedni wyrok i trafi on bezpośrednio z Aresztu Śledczego w Świdnicy do któregoś z zakładów karnych w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
9%
Nudzi
2
18%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group