Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie powalczą o prymat

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 6 kwietnia 2013, 11:45
Autor: red
Fot. PAW
Już we wtorek 9 kwietnia o godz. 10.00 na terenie hali lekkoatletycznej przy ul. Chopina 1A w Wałbrzychu rozpocznie się IX edycja wojewódzkiego konkursu pn. "Uczę się bezpiecznie żyć", w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Wałbrzycha w Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Konkurs przebiega dwuetapowo – jednocześnie rozgrywany jest etap wojewódzki i etap miejski.

W etapie wojewódzkim zwycięskie drużyny z całego regionu wałbrzyskiego, w 4 kategoriach wiekowych (klasy 0, 1-3, 4-6, gimnazjaliści), awansują do dalszego etapu konkursu. W etapie miejskim, najlepsi uczniowie, wyłącznie ze szkół z Wałbrzycha, otrzymują nagrody prezydenta miasta oraz dyplomy za zwycięstwo w Mistrzostwach Wałbrzycha w Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Konkurs ma charakter zawodów, w trakcie których reprezentacje szkół wykonują określone czynności i zadania, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego postępowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Konkurs ma charakter ruchowy i polega na tym, że na terenie hali lekkoatletycznej przy ul. Chopina tworzone są specjalne "stacje", do których grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów podbiegają i odpowiadają na pytania z zakresu bezpieczeństwa oraz wykonują określone zadania (np. symulują gaszenie pożaru, udzielają pierwszej pomocy w trakcie wypadku, dzwonią do Straży Pożarnej ze zgłoszeniem pożaru itp.). Przy każdej stacji grupy oceniane są przez sędziów, którymi są pracownicy Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej i innych służb.

Konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć" stanowi ciekawy i atrakcyjny sposób propagowania wiedzy na temat zasad bezpiecznego postępowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Dodatkowo, przyczynia się do wspierania systemu bezpieczeństwa Wałbrzycha i województwa dolnośląskiego, poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy oraz umiejętności pomocy sobie i innym w niebezpiecznych momentach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group