Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 2501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Uczniowie w fabryce

Środa, 29 stycznia 2020, 12:22
Aktualizacja: Czwartek, 30 stycznia 2020, 7:17
Autor: red
powiat wałbrzyski: Uczniowie w fabryce
Fot. użyczone
Edukacja poprzez nowe technologię i japoński etos pracy.

24 stycznia 2020 roku ósmoklasiści ze szkoły podstawowej w Walimiu, wspólnie z rówieśnikami z Jugowic, odwiedzili w Wałbrzychu fabrykę NSK. Podczas trzech godzin pobytu w japońskim koncernie, uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy na poszczególnych działach produkujących oraz magazynujących produkty. Uczniowie mogli obserwować pracę maszyn wytwarzających podzespoły, poznać bogatą historię firmy oraz zaznajomić się, co kryje się pod jej marką.

Firma jest potentatem światowym w produkcji łożysk, posiada kilkadziesiąt fabryk na całym świecie, a zakład wałbrzyski specjalizuje się w wytwarzaniu układów kierowniczych do samochodów takich marek jak Nissan, Fiat, Renault i wielu innych. Wrażenia i spostrzeżenia uczniów były bardzo pozytywne, dla większości była to pierwsza taka wizyta w tak dużej fabryce, jaką jest bez wątpienia NSK. Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem. Dostarczyła wiedzy na temat kilku zawodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

Zajęcia edukacyjne realizowane podczas spotkań z przedstawicielami zawodów, w miejscu ich pracy, mają głęboki sens, oddziałują na sferę motywacyjną młodych ludzi i powinny stać się stałą praktyką efektywnego doradztwa zawodowego.

Wycieczka odbyła się dzięki nawiazaniu współpracy Łukasza Kazka, radnego powiatu wałbrzyskiego, z Hiroki Nukui, który jest menadżerem administracji w NSK, wykładowcą MBA, doktorantem lingwistyki na UAM w Poznaniu. Zapraszam również inne szkoły w powiecie wałbrzyskim do tej innowacyjnej wyprawy do świata nowoczesnych technologi. Projekt jest przewidziany do wszystkich szkół z 8 gmin powiatu wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
25%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group