• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 2:28
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3295
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Udany sezon AZS PWSZ Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 grudnia 2015, 7:19
Aktualizacja: 18:21
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się oficjalne podsumowanie wyjątkowo udanej rundy jesiennej i całego sezonu w wykonaniu kobiecej drużyny futbolowej AZS PWSZ Wałbrzych.

-To duży skok, duża różnica pomiędzy I Ligą a ekstraligą. Były obawy, czy pierwsza szóstka będzie w naszym zasięgu. Okazało się, że zupełnie przyzwoicie w tej ekstralidze sobie radzimy. W tej chwili panie mają przerwę do końca miesiąca. Zaraz po Nowym Roku rozpoczynamy pierwsze treningi na własnych obiektach. Sezon rozpoczyna się 13 marca - powiedział Tadeusz Pogorzelski - Prezes AZS PWSZ Wałbrzych

Runda jesienna w wykonaniu kobiecej drużyny futbolowej AZS PWSZ Wałbrzych obfitowała w wiele sukcesów. Drużyna awansowała do ekstraligi w czerwcu tego roku a w chwili obecnej zajmuje wysokie, piąte miejsce w tabeli.

- Miejsce które w tej chwili zajmujemy to jest dobry wynik, aczkolwiek oczekiwaliśmy jeszcze kilku punktów więcej. To by się skończyło miejscem na podium. Sprawa nie jest jeszcze zamknięta, mamy całą wiosnę, żeby o to powalczyć. Rozegraliśmy 14 kolejek, 11 kolejek z rundy jesiennej i 3 z rundy wiosennej awansem. W tym roku liga jest rozbudowana, oprócz tego że gra się mecz i rewanż jest podział na grupę mistrzowską i spadkową, dlatego dojdzie jeszcze 5 meczów na wiosnę. Jesteśmy beniaminkiem ekstraligi, w porównaniu z tym jak było w I Lidze jest znaczny przeskok. Mamy młodą drużynę, która jeszcze nie jest tak do końca doświadczona, ale sobie radzimy. Plan był taki, żeby znaleźć się w górnej szóstce na koniec rundy wiosennej, żeby grać w grupie mistrzowskiej. Wszystko co uda nam się więcej wywalczyć to będzie już naszym sukcesem. Nie mamy dużej straty do podium. Są 2 punkty do III miejsca i niewielka strata do II. Na I nie mamy zbytnich szans, liderem jest Mistrz Polski Medyk Konin, ciężko ich będzie dogonić. A o II, III miejsce możemy się pobić, jednak musimy uważać, żeby nie wypaść z szóstki. Wiosna będzie trudna. Zespoły z którymi graliśmy nie wiedziały czego się po nas spodziewać, teraz już oni nas poznali, my ich, więc każdy mecz będzie cięższy i będzie wymagał pełnego zaangażowania - powiedział Marcin Gryka - trener zespołu

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wielokrotnie znajdowały się w składzie reprezentacji kraju. Wśród zawodniczek systematycznie występujących w reprezentacji znalazły się: Daria Antończyk, Klaudia Miłek, Edyta Botor i Jessica Pluta. Warto również zaznaczyć, że AZS PWSZ Wałbrzych jest w chwili obecnej najwyżej sklasyfikowanym klubem akademickim w Polsce w grach zespołowych, zarówno w ligach pań jak i panów. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów wałbrzyskim ekstraligowym futbolistkom złożyli Jan Zwierko - Kanclerz PWSZ, Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha i Wojciech Basiuk - Selekcjoner Reprezentacji Polski. Wczorajsze spotkanie było również okazją do oficjalnego zaprezentowania kalendarza AZS PWSZ na 2016 rok.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wik 15-12-2015 8:22
Super dziewczyny, powodzenia na wiosnę.
~lol 15-12-2015 18:14
A jakieś inne dyscypliny sportu w szkole istnieją?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group