Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2108
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany start czarnoborskich biathlonistów

Wiadomości: Czarny Bór
Czwartek, 1 lutego 2018, 11:16
Aktualizacja: 11:19
Autor: PAW
Fot. użyczone
Szczęśliwie rozpoczęły się dla biathlonistów Mistrzostwa Europy Juniorów w Pokljuce.

Już pierwszego dnia doczekaliśmy się medalu, a wywalczyła go sztafeta mieszana w składzie Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, , Marcin Szwajnos, oraz wychowanek UKN MELAFIR w Czarnym Borze- mieszkaniec Borówna Przemysław Pancerz!

Polacy od początku zajmowali pozycje medalowe. Natalia Tomaszewska po pierwszym strzelaniu, podczas którego dobierała dwukrotnie, zajmowała szóste miejsce, ale po bezbłędnej stójce awansowała na drugą lokatę. Z Joanną Jakiełą zmieniała się na trzecim miejscu, którego Polska nie oddała już do samego końca. Jakieła uzyskała drugi czas swojej zmiany. Przemysław Pancerz na swoim odcinku był trzeci, a Marcin Szwajnos miał dziewiąty wynik. Biegnący na ostatniej zmianie zawodnik BKS WP Kościelisko miał stratę do sztafety Włoch, a zarazem bezpieczną przewagę nad pozostałymi drużynami i nie musiał już forsować zbyt mocnego tempa.

Łącznie Polacy dobierali tylko ośmiokrotnie, co było piątym wynikiem w stawce. Lepiej pod tym względem poradzili sobie tylko Rosjanie, Włosi, Ukraińcy i Łotysze. Sumując czasy biegów Biało-Czerwoni ulegli tylko zespołom Rosji i Francji.

Gratulacje należą się również Wojciechowi Janikowi- zawodnikowi UKN Melafir, który w duecie z Magdaleną Piczura zajęli 11. miejsce. Para z Polski rozpoczęła rywalizację bardzo spokojnie. Po pierwszej zmianie Piczury nasz zespół plasował się na szesnastym miejscu. Występ Janika i druga zmiana Piczury była już zdecydowanie lepsza, co pozwoliło awansować i w ostateczności uplasować się na 11. miejscu. Gratulujemy zarówno zawodnikom i ich trenerom – Jerzemu Szydzie, Zdzisławowi Kotas oraz Nadii Biełowej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~żul 1-02-2018 18:20
Brawo!Może uda się puścić w niepamięć seniorów którzy od kilku sezonów swoimi "wyczynami"hańbią nasz kraj....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group