Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany występ We Love Miles w klubie A Propos

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 23 stycznia 2010, 12:38
Aktualizacja: 19:48
Autor: red
Fot. Krzysztof Żarkowski
W wałbrzyskim klubie A Propos odbył się koncert We Love Miles. Poprzedzony on został wernisażem prac Ilony Sapki, która zaprezentowała nad sceną swój witraż zainspirowany muzyką Milesa Davisa.

Jeśli chodzi o wrażenia muzyczne było podobnie. Zespół odwołujący się do muzyki Milesa Davisa z nieprzeciętnym „powerem” przedstawił swój program, a po reakcjach publiczności można było wywnioskować, że występ się bardzo podobał.

We Love Miles ma w repertuarze utwory z twórczości muzyki filmowej Davisa, a także własne aranżacje kompozycji tego wybitnego artysty grane w konwencji elektrycznej czy też jazz rock.

Liderem zespołu jest Grzegorz Grocholski - trębacz, aranżer i kompozytor . Na saksofonach gra Tomasz Pruchnicki. Gitarzystą jest Andrzej Szeremet. Pianistą i kompozytorem jest Piotr Świetoniowski. Z kolei basista to Jerzy Kwinta, muzyk o rockowych korzeniach. Skład zespołu uzupełnia świetny perkusista Piotr Kubański.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Magda 29-01-2010 13:20
"było podobnie"? - jak w czym, gdzie, do czego? Nie mam bladego pojęcia, co autor miał na myśli, "z powerem"? - ktoś zwrócił uwagę na średnią wieku słuchaczy? czy to ma być promocja kultury kierowana do odbiorcy w wieku gimnazjalnym (dla niego ten zwrot podejrzewam też byłby nieco archaiczny), "w konwencji elektrycznej" ??? Przypuszczam też, że Piotr Świętochowski nie jest kompozytorem w tym właśnie projekcie...a zespół nie odwołuje się do muzyki Davisa tylko ją po prostu gra. Koncert był bardzo udany, a witraż stanowił doskonałą oprawę wizualną występu. Wszystko było a propos. I tyle wystarczyło napisać. Z szacunkiem
~Magda 29-01-2010 13:29
sprostowanie: Świętoniowski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group