Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5205
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Udaremnili próbę samobójczą

Piątek, 29 marca 2024, 15:31
Aktualizacja: 15:33
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Udaremnili próbę samobójczą
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj kom. Krzysztof Sobolewski – dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – pełnił służbę, podczas której wykazał się po raz kolejny ogromną wiedzą i błyskawicznym działaniem. Gdy został powiadomiony o zamiarze popełnienia samobójstwa przez 21–latka natychmiast skontaktował się telefonicznie z desperatem i w kilkanaście minut ustalił miejsce, w którym przebywał.

Dyżurny Policji oraz jego zastępca to bez wątpienia jedne z najważniejszych funkcji w policyjnych strukturach. W codziennej służbie na stanowisku dowodzenia muszą zmagać się z często zaskakującymi sytuacjami skutkującym nierzadko ogromnym stresem. Niejednokrotnie to od ich decyzji może zależeć ludzkie życie. W tym wypadku ogromne doświadczenie przyczyniło się do skutecznej pomocy człowiekowi w potrzebie.

W miniony czwartek - 28 lutego 2024 roku o godzinie 23.00 - kom. Krzysztof Sobolewski - oficer dyżurny, pełniący służbę na stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki jednej z miejscowości powiatu wałbrzyskiego, która powiadomiła go o tym, że jej syn zostawił list pożegnalny i chce popełnić samobójstwo.

Dyżurny natychmiast ustalił, że 21-latek posiada przy sobie telefon komórkowy i bez zbędnego tracenia czasu zadzwonił do desperata. Funkcjonariusz tak poprowadził rozmowę, że po kilku minutach wiedział, gdzie znajduje się mężczyzna. W tym momencie jego zastępca - mł. asp. Marcin Jaroszewicz - na miejsce natychmiast skierował patrol Policji, który szybko dotarł do 21-latka. Młody mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego.

W tym przypadku liczyła się każda sekunda, ze względu na zagrożenie życia mężczyzny. Na miejscu mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego potwierdził prawdziwość zgłoszenia. Po rozmowie telefonicznej z dyżurnym, a następnie z policjantami, którzy go odnaleźli, zrezygnował jednak ze swojego zamiaru. Decyzją wezwanego na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego mężczyzna został ostatecznie przewieziona do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group