Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Uprawiał i posiadał

Czwartek, 10 września 2020, 8:33
Aktualizacja: Piątek, 11 września 2020, 8:00
Autor: red
REGION, Mieroszów: Uprawiał i posiadał
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony poniedziałek nad ranem policjanci kryminalni oraz pionu dochodzeniowo–śledczego wałbrzyskiej komendy zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednej z posesji w Mieroszowie. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 25–latka i zabezpieczyli w jego mieszkaniu także ponad pół kilograma środków odurzających w postaci marihuany.

Funkcjonariusze 7 września nad ranem udali się do Mieroszowa, gdzie na terenie ogródka jednej z posesji ujawnili 16 krzewów konopi indyjskich. Niektóre z nich osiągnęły już wysokość ponad 2 metrów. Przeprowadzone przez mundurowych dalsze działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 25-latka. Według ustaleń policjantów, aby ukryć działanie przestępcze mężczyzna swoją nielegalną hodowlę usytuował na działce swojego ojca. Policjanci podczas czynności procesowych zabezpieczyli już w samym mieszkaniu podejrzanego środki odurzające w postaci marihuany. Waga wykazała blisko 700 gramów tych narkotyków.

Mężczyzna przyznał się do nielegalnej hodowli oraz posiadania środków odurzających i złożył wyjaśnienia. Mieszkaniec Mieroszowa stanie teraz przed sądem. Za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 25-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 4 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
4
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group