Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3632
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uroczysta gala strażaków w Sali Maksymiliana

Piątek, 6 maja 2011, 14:55
Aktualizacja: Sobota, 7 maja 2011, 7:19
Autor: PAW
Wałbrzych: Uroczysta gala strażaków w Sali Maksymiliana
Fot. PAW
W Sali Maksymiliana w Zamku Książ strażacy świętowali swój dzień.

Jak co roku z okazji Dnia Strażaka, najbardziej wartościowi druhowie otrzymują awanse zawodowe oraz wyróżnienia i nagrody. Nie inaczej było i tym razem.

W Sali Maksymiliana Zamku Książ zobaczyliśmy dziesiątki strażaków, zarówno tych zawodowych jak i ochotników. Oczywiście nie mogło podczas tego dnia zabraknąć również przedstawicieli samorządów, które to jednostki finansują funkcjonowanie straży pożarnych.
- To święto wszystkich strażaków – zauważył Ireneusz Niedźwiedzki, z zarządu OSP. – Baza techniczna i sprzętowa ulega stałej poprawie i dzięki wsparciu samorządów udaje nam się pomagać ludziom.

Pomoc strażaków zawodowych, jak i ochotników, jest nieoceniona. Powiat wałbrzyski jest dość poważnie narażony na częste podtopienia i wtedy druhowie niosą pomoc poszkodowanym ludziom i ratują ich dobytek. Zawsze można też liczyć na ich szybką reakcję w przypadku pożarów czy wypadków samochodowych. Z danych podawanych przez GUS wynika, ze straż pożarna w Polsce to jednostka ciesząca się bardzo dużym zaufaniem społeczeństwa.

Podczas uroczystej gali spora grupa tych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem, odebrała nagrody i wyróżnienia. Dość liczne grono strażaków otrzymało również awanse zawodowe.
- Takie dzień jest dla nas wyjątkowy, bo wtedy naprawdę czujemy, że nasz wysiłek nie idzie na marne – mówił jeden ze strażaków po zakończeniu akademii.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group