Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uroczysta Pasterka u Aniołów Stróżów

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 grudnia 2009, 18:51
Aktualizacja: Sobota, 26 grudnia 2009, 7:31
Autor: EG
Fot. EG
Wigilijna noc jest niezwykła. Gromadzi ludzi, którzy chcą być ze sobą, którzy pragną zbliżyć się do siebie, bo na co dzień bliskość jest ulotna.

Ludzie wspólnie czekają na narodziny Dzieciątka Jezus. Witają Go w czasie uroczystych Pasterek odprawianych w świątyniach Kościoła katolickiego o północy.

Uczestniczyliśmy w święcie. Najpierw odwiedziliśmy największy kościół w największej wałbrzyskiej dzielnicy – na Podzamczu. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu ludzie gromadzili się już pół godziny przed rozpoczęciem uroczystej mszy św. Zatrzymywali się przy szopkach na zewnątrz i w kościele, zapadali w zadumę.

Kościół pw. Św. Aniołów Stróżów w Śródmieściu wypełnił się o północy mieszkańcami i gośćmi. Uroczystą Pastrekę prowadził proboszcz śródmiejskiej parafii, ks. prałat Bogusław Wermiński. Przez godzinę i kwadrans kościół rozbrzmiewał śpiewem kolęd. Wierni tłumnie przyjęli Najświętszy Sakrament. Na koniec mszy kapłani dzielili się wigilijnym opłatkiem z uczestnikami uroczystości.

Niezwykły wigilijny nastrój towarzyszył wałbrzyszanom we wszystkich dzielnicach. Mimo późnej pory w kościołach gromadziło się mnóstwo ludzi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group