Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uroczyste otwarcie nowego zakładu Ronala

Wtorek, 7 stycznia 2014, 12:34
Aktualizacja: 22:42
Autor: red
Wałbrzych: Uroczyste otwarcie nowego zakładu Ronala
Fot. red
Uroczyste otwarcie zakładu Ronal odbędzie się 10 stycznia.

Przedsiębiorca zamierzał zatrudnić 350 osób, natomiast już teraz pracę w Wałbrzychu znalazło ponad 430 ludzi. Inwestycja pochłonęła prawie pół miliarda złotych.

RONAL zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymał w 2011 r., a zakład rozpoczął działalność już w kwietniu 2013 roku.

Koncern powstał w 1969 roku i należy do światowych pionierów na rynku felg aluminiowych . Swoje fabryki ma m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i w Portugalii. Około 10 mln samochodów na całym świecie jeździ na felgach produkowanych przez tę firmę.

W Wałbrzychu fabryka będzie produkować 2 miliony felg rocznie dla takich marek jak: Fiat, Mercedes, BMW czy Opel. W Wałbrzychu RONAL dołączył do innych motoryzacyjnych gigantów działających na terenie WSSE. Sąsiaduje m.in. w takimi potentatami jak Toyota, Mando, Faurecia, Quin czy NSK. Łącznie firmy te zainwestowały ponad 4,5 mld zł oraz zatrudniają prawie 8 tys. osób.
- Branża motoryzacyjna to jedna z trzech dominujących, najliczniej reprezentowanych branż w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – wyjaśnia Barbara Kaśnikowska, prezes „INVEST-PARKU”, spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Firmy działające w WSSE produkują podzespoły i części na potrzeby producentów pojazdów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Powstają tu między innymi czujniki i sterowniki, wały napędowe, kulki do łożysk, materiały do wypełniania poduszek powietrznych – ale także takie elementy samochodów, jak siedzenia, kolumny kierownicze czy silniki. Bardzo rozwinięta jest też produkcja elementów z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.
- Wałbrzyska Strefa to zaplecze produkcyjne dla wielu liczących się na świecie marek branży motoryzacyjnej – dodaje prezes Barbara Kaśnikowska.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group