Piątek, 12 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Urząd Miasta w jednym miejscu?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Sven 1 min czytania

Być może jeszcze w tym roku Urząd Miasta Wałbrzycha zostanie skupiony w jednym miejscu. Miasto chce kupić od ZUS–u budynek przy ul. Mikołaja Kopernika.

Posesja przy ul. Kopernika 2 znajduje się zaledwie kilkanaście metrów od Ratusza. Można więc powiedzieć, że Urząd Miasta znajdowałby się w jednym miejscu. W tej chwili w budynku pracuje 220 pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Według UM, powierzchnia nieruchomości jest wystarczająca, by pomieścić wydziały rozrzucone po całym Śródmieściu. Przeniesione zostałyby wszystkie wydziały z ulicy Jana Matejki, Romana Dmowskiego, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Limanowskiego. ZUS wyprowadzi się z Kopernika najprawdopodobniej w połowie roku. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac adaptacyjno – odświeżających. Przeprowadzka urzędników miejskich może się udać jeszcze w tym roku. Teoretycznie całe przedsięwzięcie powinno przynieść same korzyści dla miasta i jego mieszkańców, którzy w jednym miejscu będą mogli załatwić sprawy urzędowe.

Pozostają jednak pewne wątpliwości. Istotnym problemem wydaje się niedobór miejsc parkingowych w tym rejonie miasta. Już teraz znalezienie wolnego miejsca na parkingu graniczy z cudem. Poza tym może się okazać, że przeznaczone na sprzedaż budynki, choćby te z ul. Matejki, wzorem innych miejskich czy powiatowych nieruchomości, latami będą czekać na kupca. Trzeba będzie je utrzymywać oraz chronić przed amatorami drewna i złomu.

W razie czego, będzie można pozostawić w starej siedzibie Straż Miejską i nakazać jej całodobowe stróżowanie.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka