Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2223
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór: V edycja Czarnoborskiej Ligi Halowej rozpoczęta

Niedziela, 28 grudnia 2014, 13:28
Aktualizacja: 13:30
Autor: PAW
Czarny Bór: V edycja Czarnoborskiej Ligi Halowej rozpoczęta
Fot. użyczone
W Czarnym Borze ruszyły rozgrywki V edycji Czarnoborskiej Ligi Halowej w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór.

W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów i organizatorzy postanowili, że mecze odbywać się będą w dwóch rundach (mecz i rewanż). Po rozegraniu 10 kolejek wyłoniony zostanie mistrz ligi.

Wyniki:

Górnik Wałbrzych (juniorzy) – Joker Jaczków 4-1 (Tytman, Rojek, Grędziński, Migalski – Koźlak)

Juniorzy Górnika są bez wątpienia jednym z dwóch faworytów do wygrania lig. Wydaje się, że jedynie ekipa Świerkowej Czarny Bór może pokrzyżować im szyki. W tym meczu wałbrzyszanie grali ładną piłkę, choć trzeba pochwalić ekipę Jokera, że stawiała mocny opór i grała bardzo mądrze w defensywie.

Świerkowa Czarny Bór – Skalnik Czarny Bór 10-2 (Marszałek – 3, Kois – 2, Zygmunt Bejnarowicz – 2, Schabiński – 2, Wawrzyniak – Jarosław Maliszewski – 2)

Derby Czarnego Boru. W Świerkowej piłkarze na boisku trawiastym grający w Skalniku – Kois, Zygmunt Bejnarowicz, Ryszard Bejnarowicz, Wawrzyniak ze Zjednoczonych Żarów, Marszałek z Czarnych Wałbrzych, Schabiński z Orła Lubawka czy Supik z Zagłębia Wałbrzych, a przeciwko odmłodzona ekipa Skalnika. Początkowe minuty były wyrównane, ale z każdą chwilą przewaga i wyższość doświadczonej drużyny Świerkowej rosła. W końcówce meczu Skalnicy zupełnie się pogubili i pozwolili zdobyć rywalom kilka goli i w efekcie wysoka przegrana.

Unia Bogaczowice – AKS Barbara Kuźnice 9-10 (Zdeb – 4, Dłużniewski – 2, Tomasz Sobota – 2, Fedycki – Krawczyk – 4, Cieszkowski – 4, Gołek – 2)

Unia zagrała bez Bartosza Soboty i to chyba zadecydowało o jej porażce. Inna sprawa, że Bogaczowice popełniły zbyt wiele prostych błędów w defensywie i dali sobie strzelić aż 10 goli. Drużyna AKS-u to mieszanka zawodników na boiskach trawiastych występujących w różnych klubach. AKS będzie zapewne jeszcze mocniejszy, kiedy w jego szeregach zagra ubiegłoroczny król strzelców - Rafał Lipiński.

Tabela:

1. Świerkowa Czarny Bór 3 10-2
2. Górnik Wałbrzych (juniorzy) 3 4-1
3. AKS Barbara Kuźnice 3 10-9
4. Unia Bogaczowice 0 9-10
5. Joker Jaczków 0 1-4
6. Skalnik Czarny Bór 0 2-10

Klasyfikacja strzelców:

4 – Zdeb (Unia), Krawczyk, Cieszkowski (obaj AKS)

3 – Marszałek (Świerkowa)

2 – Jarosław Maliszewski (Skalnik), Tomasz Sobota, Dłużniewski (obaj Unia), Kois, Zygmunt Bejnarowicz i Schabiński (wszyscy Świerkowa), Gołek (AKS)

1 – Tytman, Rojek, Migalski, Grędziński (wszyscy Górnik), Koźlak (Joker), Wawrzyniak (Świerkowa), Fedycki (Unia)

Najlepszy bramkarz:

1 – Gawlik (Górnik)

2 – Kurylas (Świerkowa)

4 – Wojciechowski (Joker)

9 – Kudaj (AKS)

10 – Wyszowski (Skalnik), Wyszyński (Unia)

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group