Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2637
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jugowice: V Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów

Poniedziałek, 4 lipca 2016, 7:08
Autor: red.
Jugowice: V Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów
Fot. red.
Od piątku do niedzieli na terenie obiektu "Włodarz" w Jugowicach odbywał się V Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów – "Tajemnice Riese".

Spotkanie eksploratorów, poszukiwaczy i pasjonatów historii było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się wynikami badań, informacjami o różnego rodzaju znaleziskach, odkryciach a także do prezentacji używanego w czasie poszukiwań sprzętu. Dodatkową atrakcją spotkania była premiera nowego odcinka serialu Krzysztofa Szpakowskiego Depozyty III Rzeszy: "Gontowa - Masyw tajemnic".

Zjazd posiadał zarówno formę teoretyczną, podczas której odbyło się wiele interesujących dyskusji, prelekcji i wykładów, jak też formę praktyczną - uczestnicy Zjazdu podjęli próbę odkopania i wejścia do jednej ze sztolni na terenie "Włodarza". Przy użyciu ciężkiego sprzętu w sobotę udało się eksploratorom dotrzeć do stalowych, pancernych drzwi, które zostały wymontowane, ale wejście do samej sztolni okazało się niemożliwe z powodu znajdującego się za drzwiami zawału. Tu ciężki sprzęt okazał się kompletnie bezużyteczny a do dalszych prac przy próbie wejścia do tunelu eksploratorzy będą musieli skorzystać z innych metod.

Prezentujemy zdjęcia zasypanego wlotu do tunelu prowadzącego do sztolni w miejscu w którym znajdowały się pancerne drzwi i zdjęcia wymontowanych przez eksploratorów samych drzwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group