Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1725
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

VI Sudecka Żyleta za nami

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Poniedziałek, 18 lutego 2019, 8:24
Aktualizacja: 13:34
Autor: red
Fot. Fotografia użyczona: Fotograf i Ja – Robert Janusz.
Ponad 670 piechurów uczestniczyło w zimowej edycji Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta”, który w sobotę 16 lutego wyruszył o godz. 9. 00 spod Agroturystyki „Pod Ostoją” w Łomnicy w gminie Głuszyca.

Trasa maratonu wiodła przez Góry Sowie, Wałbrzyskie i Suche. Na pokonanie 55-kilometrowej trasy uczestnicy mieli 20 godzin. Piękna słoneczna pogoda w dniu wydarzenia umożliwiła na oglądanie pięknych górskich krajobrazów oraz była rekompensatą dla bardzo trudnej trasy.
Wielu uczestników biorących udział w poprzednich edycjach zgodnie twierdziło na mecie, że była to najbardziej ekstremalna i wymagająca trasa Żylety. Każdy więc walczył z samym sobą i z własnymi słabościami. Na trasie nie zabrakło miejsc z błotem, lodem i śniegiem sięgającym po kolana, dodatkowym utrudnieniem były strome podejścia i równie ostre zejścia. Piechurzy wspinali się na takie szczyty jak Jałowiec, Borowa czy Ruprechticky Spiczak. Po drodze piechurzy mijali cztery punkty kontrolne w tym punkty żywieniowe z ciepłym posiłkiem przy Agroturystyce „Arkadia” w Grzmiącej oraz niezwykle sympatyczny namiot z ciepłym bigosem w Sokołowsku na terenie Gminy Mieroszów. Na wszystkich, którzy ukończyli maraton, na mecie w Agroturystyce „Pod Ostoją” w Łomnicy czekały certyfikaty. Uśmiech na twarzy, zadowolenie i satysfakcja z pokonania maratonu to bezcenne przeżycia uczestników Sudeckiej Żylety.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group