Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2222
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „W świecie ciszy"

Piątek, 6 grudnia 2013, 6:30
Autor: red
Wałbrzych: „W świecie ciszy"
Fot. organizatorzy
„W świecie ciszy" – pod taką nazwą 2 grudnia w PSP z OI nr 26 odbyło się spotkanie uczniów z ks. Grzegorzem Fabińskim – asystentem Duszpasterstwa Niesłyszących Diecezji Świdnickiej i członkami Polskiego Związku Głuchych KT Wałbrzych.

W ten sposób zainaugurowano obchody Tygodnia Integracji w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów, którzy pokazali zaproszonym gościom i całej braci uczniowskiej piosenkę w języku migowym. Następnie głos zabrał ks. Grzegorz Fabiński, który opowiadał o kulturze i środowisku Osób Niesłyszących. Wszyscy obejrzeli także film w reżyserii Jacka Piotra Bławuta „Ja Głuchy" przedstawiający osoby głuche z ich własnej perspektywy (Prod. PZG Oddział Łódzki). Nie zabrakło także relacjonujących przebieg spotkania tłumaczy języka migowego. W ich rolę wcielili się nauczyciele PSP z OI 26.

Tegoroczne obchody Tygodnia Integracji mają na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób zmagających się na co dzień z trudnościami wynikającymi z niepełnosprawności różnego rodzaju. Takie dni mają także pomóc we włączaniu tej grupy osób do godnego życia w społeczeństwie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group