Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Teatrze Dramatycznym przedłużamy majówkowe podróże

Piątek, 10 maja 2019, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: W Teatrze Dramatycznym przedłużamy majówkowe podróże
Fot. Bartek Warzecha
W weekend 10 – 12 maja zapraszamy na wycieczkę pełną gorących wrażeń do Królestwa Burgundii i do Kraju Prawii*. Przed nami spotkanie z IWONĄ, KSIĘŻNICZKĄ BURGUNDA i BABĄ–DZIWO! W wyjątkowej, last–minutowej ofercie możecie zgarnąć bilet na dwa spektakle w cenie 36 złotych! Przyjdźcie na IWONĘ w piątek o 19:00 i na BABĘ (do wyboru) w sobotę o 19:00 lub niedzielę o 18:00.

Witold Gombrowicz
IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA
Gramy DWA RAZY 10 maja w piątek, o godz. 11:00 i 19:00 na Dużej Scenie.

Zapraszamy na wycieczkę do Burgundii ogarniętej chaosem pojawienia się nietypowej, kwestionującej wszystko postaci. Dość szybko orientujemy się, że to intrygujące królestwo, rządzi się szorstkimi prawami. Kim w tej krainie jest Iwona i dlaczego tak bardzo wszyscy chcą, żeby jej – w ich świecie – nie było?

W mnogości interpretacji teatralnych Iwona była już każdym. Dziś „IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA” to spektakl o wielkiej potrzebie em¬patii i poszukiwaniu tożsamości. To pytanie o to, dlaczego Polska, jak karaś, staje dziś ością w gardle.

Reżyseria: Grzegorz Jaremko
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Karolina Gibki [g], Joanna Łaganowska, Rozalia Mierzicka [g], Irena Sierakowska, Bożena Wydrowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Jakub Sasak [g], Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek.

Spektakl podwójnie nagrodzony na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu: najlepsza reżyseria – Grzegorz Jaremko i najlepsza rola kobieca – Rozalia Mierzicka jako Królowa Małgorzata.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 110 MINUT (z przerwą)

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
BABA-DZIWO
Gramy 11 maja (sobota) o godz. 19:00 i 12 maja (niedziela) o godz. 18:00 na Scenie Kameralnej.

Wycieczkę kontynuujemy w państwie Prawii. To kraj, którym rządzi nieprzewidywalna dyktatorka Valida Vrana, serwująca swoim poddanym coraz bardziej absurdalne ustawy. W oparach śmiechu i iluzjonistycznej gry powoli nadchodzi w Prawii przewrót. Zanim jednak nastąpi Prawianie muszą znosić obecność swojej śmiesznej dyktatorki, która bez pukania, jak matka, włazi im do sypialni w najmniej odpowiednim momencie.

Kim jest tytułowa BABA-DZIWO: dyktatorką czy jej główną przeciwniczką, matką czwórki dzieci czy dziewczyną uciekającą od przymusowego macierzyństwa? Czy historia lubi się powtarzać? Wyprawa w farsowy świat Prawii w zupełności odpowie na te pytania.

Ten najnowszy hit Szaniawskiego gramy ostatni raz w tym sezonie!

Reżyseria i choreografia: Dominika Knapik
Obsada: Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska, Dorota Furmaniuk, Magdalena Jaworska [g], Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Świeściak, ze specjalnym udziałem Prof. Krystyny Duniec

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 95 MIN (bez przerwy)
Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group