Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2805
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Wałbrzychu rozmawiano o edukacji

Piątek, 29 marca 2019, 11:54
Aktualizacja: 16:42
Autor: JAZ
Wałbrzych: W Wałbrzychu rozmawiano o edukacji
Fot. JAZ
Po spotkaniu z mieszkańcami, nauczycielami i rodzicami w Dzierżoniowie, posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Katarzyna Mrzygłocka wraz z koleżanką z poselskiej ławy Urszulą Augustyn zainicjowały spotkanie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ulicy Broniewskiego na Piaskowej Górze.

Plan rozmowy nawiązywał do programowych zmian w systemie edukacyjnym, proponowanym przez obecne władze. W związku z obecną sytuacją w oświacie nie zabrakło również dygresji do zaplanowanego na kwietniowe dni strajku. W trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się między innymi, że powołana do takich spotkań, niezależna komisja ma sprawdzić, czego dzisiaj uczą się dzieci. Będzie to punktem wyjścia do nowego, właściwego programu w przyszłości.

Urszula Augustyn - Minister Edukacji w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej - od początku istnienia programu „Porozmawiajmy o szkole” zaznaczała, że szkołę trzeba unowocześniać i przeorganizować tak, żeby odpowiadała na wyzwania współczesności i przyszłości. W podobnym tonie mówiła posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Ważnym dla dopasowania systemu szkolnego do nowoczesnych czasów będzie jednak wprowadzić taki system, aby szkoła sama umiała się zmieniać, żeby umieli się zmieniać pracujący w jej murach ludzie. Dla posłów Platformy Obywatelskiej jasne jest również to, że program edukacyjny, który jest przekazywany dzieciom, nie może być zależny od ludzi pracujących na Wiejskiej.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, dyrektorzy, rodzice. Władze miasta reprezentował prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
7
70%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group