Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wakacje z OSiR–em

Środa, 5 sierpnia 2020, 11:21
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 8:34
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wakacje z OSiR–em
Fot. OSiR Boguszów–Gorce
Tegoroczna edycja „Wakacji w mieście” z OSiR–em w Boguszowie–Gorcach miała trochę inny charakter i przebieg niż dotychczas.

Pomimo obostrzeń i ograniczeń epidemiologiczno-sanitarnych się udało. Zajęcia odbywały się w trzech kilkunastoosobowych grupach na każdej z dzielnic naszego miasta. Na rozgrzewkę były organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne, na których gościliśmy m.in. Gosię z Sanepidu, która opowiedziała jak bezpiecznie spędzić letni wypoczynek oraz Kornelię z Fundacji Recal, która przypomniała o zasadach segregacji odpadów i ekologicznym zachowaniu.

W drugim tygodniu zaczęły się „zajęcia wyjazdowe”. I tak byliśmy na kręglach w Restauracji Magdalenka oraz uczestniczyliśmy w warsztatach na terenie CKK Witold – gdzie wykonywaliśmy własnoręczne dekoracje na płóciennych torbach. W kolejnych tygodniach byliśmy m.in. w ExploraParku w Wałbrzychu, gdzie udało nam się zgubić w labiryncie luster, pobawiliśmy się klockami i łamigłówkami oraz stawiliśmy czoła iluzjom z pogranicza nauki i magii. Odwiedziliśmy również wałbrzyskie Muzeum Porcelany, gdzie oprócz „zagadkowego” zwiedzania odbyły się warsztaty z ozdabiania porcelanowych talerzy. Gościliśmy też na Naturals Ranch, gdzie pojeździliśmy na koniach oraz zjedliśmy kiełbaskę z ogniska. Odbyła się także wycieczka turystyczno-krajoznawcza na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, podczas której zwiedziliśmy ruiny starego Zamku Książ oraz przeszliśmy się Przełomem Pełcznicy. Zawędrowaliśmy także na Starą Kopalnię w Wałbrzychu gdzie najpierw odbyły się warsztaty z robotyki i programowania w KidsTECH, a następnie uczestnicy pobrudzili sobie rączki poznając ciężką pracę górnika. Były także spacery i wycieczki po najbliższej okolicy w tym na pobliską Górę Chełmiec gdzie po drodze były zdobywane Pokemony. Kolejna wycieczka autokarowa została zorganizowana do Nowej Rudy gdzie zwiedziliśmy Muzeum „Kopalnia Węgla” w towarzystwie Skarbnika – opiekuna kopalni oraz przejechaliśmy się podziemną kolejką. W drodze powrotnej z Nowej Rudy wstąpiliśmy do Pałacu „Jedlinka” w Jedlinie-Zdroju.

Odwiedziliśmy również ponownie CKK Witold w naszym mieście gdzie tym razem testowaliśmy nową grę terenową przygotowaną dla turystów. Na koniec została zorganizowana wycieczka do Zagórza Śląskiego. Najpierw zwiedzaliśmy Zamek Grodno, następnie wzdłuż Jeziora Bystrzyckiego udaliśmy się na zaporę. W drodze powrotnej weszliśmy na "śpiewający" most z odgłosami ptaków, zjedliśmy lody nad wodą oraz odwiedziliśmy Centrum Informacji Turystycznej zwane Akwarium - gdzie zobaczyliśmy ryby występujące w Jeziorze Bystrzyckim.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group