Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacyjne zajęcia dla dzieci na Szczawienku

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 10 sierpnia 2013, 9:00
Aktualizacja: 18:01
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Przez cały czas trwania wakacji, w świetlicy środowiskowej na Szczawienku przy ulicy Wrocławskiej 129 organizowane są zajęcia dla dzieci. Każdy młody wałbrzyszanin może spędzać lato w tym miejscu, rozwijać swoje talenty, spotykać się z innymi dziećmi i korzystać z proponowanych przez opiekunów rozrywek, ponieważ codziennie od 9 do 13 odbywają się tam wakacyjne spotkania.

Dzieci śpiewają, przygotowują swoje układy taneczne, prace plastyczne, z których urządzane są wystawy, biorą udział w zajęciach sportowych, komputerowych. Przewidziana jest też przerwa, kiedy dostają posiłek i coś do picia, czasem są to przysmaki z grilla. Organizowanych było również w czasie wakacji kilka wycieczek w ciekawe, okoliczne miejsca: grupa była dwukrotnie w parku Sobieskiego, a także w Szczawnie Zdroju, Jedlinie Zdrój, w świdnickim Muzeum Broni i Militariów oraz w wałbrzyskim Aqua Zdrój. W świetlicy odbywały się też zajęcia z przedstawicielami Sanepidu, którzy prowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji.

-W naszych zajęciach zazwyczaj uczestniczy ponad dwudziestoosobowa grupa i są to osoby od sześciu do siedemnastu lat- tłumaczyła Bogusława Krawczyk, która prowadzi spotkania w świetlicy -Tak duży przedział wiekowy wynika z tego, że dla każdego jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Świetlica środowiskowa na Szczawienku dzieli lokal z Punktem Bibliotecznym nr 1, dlatego w sierpniu odbywać się tam będą również zajęcia biblioteczne- warsztaty literackie i plastyczne oraz inne rozrywki dla młodych czytelników udowadniające, że wakacje nie muszą być czasem odpoczynku od książek i zachęcające do czytelnictwa. By uczestniczyć w warsztatach należy zajrzeć do świetlicy od poniedziałku do piątku między godziną 11 a 13.

W tego typu spotkaniach bibliotecznych można będzie uczestniczyć również w innych częściach Wałbrzycha- od 19 do 30 sierpnia warsztaty będą się odbywać też w Filii nr 5 Biblioteki pod Atlantami na Sobięcinie i w Filii nr 6 na Białym Kamieniu.

Widać, że dzieci bardzo dobrze czują się w świetlicy, mają głowy pełne pomysłów, które wspólnie łatwiej im realizować, a już na pewno nie znają pojęcia nuda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~adrian strzałkowski 9-07-2014 17:28
ja tam własnie chodze zarombiscie tam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group