Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2273
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych bez Policyjnej Izby Dziecka

Piątek, 27 lutego 2015, 14:24
Aktualizacja: 14:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzych bez Policyjnej Izby Dziecka
Fot. red
Policyjna Izba Dziecka, która mieściła się przy ul. Świętej Kingi w Wałbrzychu, przestała funkcjonować. Komenda Wojewódzka Policji powołuje się na dane statystyczne.

W Wałbrzychu Policyjna Izba Dziecka funkcjonowała przez 19 lat. Została założona 2 lutego 1996 roku. Teraz na wniosek KWP zawieszono jej działania na rok, choć należy się spodziewać po tym czasie całkowitej jej likwidacji. Powodem, na jaki powołują się przedstawiciele KWP, są dane statystyczne. Wystarczy tylko powiedzieć, że w 2011 roku w wałbrzyskiej Izbie przebywało około 300 dzieci, a to jest o sto więcej niż w roku 2014. Jednak dane, jakie przedstawiają wałbrzyscy policjanci, znacznie się różnią od tych, które ujawnia KWP (w 2013 roku było 250 wychowanków, ale w roku 2014 już 370). Do wałbrzyskiej placówki trafiały dzieci nie tylko z Wałbrzycha, ale również powiatu wałbrzyskiego i ościennych powiatów. Do wałbrzyskiej Izby najczęściej trafiła tzw. trudna młodzież w wieku kilkunastu lat. Wśród nich najwięcej było uciekinierów z domów rodzinnych, a także nieletnich, którzy weszli w konflikt z prawem.

Co oznacza likwidacja Policyjnej Izby Dziecka w Wałbrzychu? Otóż to, że teraz dzieci będą wożone do takiej placówki aż do Wrocławia, która w tej chwili jest jedynym takim miejscem na Dolnym Śląsku. Już pojawiają się opinie i głosy, że ta decyzja wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa w Wałbrzychu i okolicy. Jedenaście osób zatrudnionych w Izbie zostało przeniesionych na inne stanowiska.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group