Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3683
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych Centrum

Wtorek, 19 maja 2020, 7:33
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 8:45
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wałbrzych Centrum
Fot. JAZ
Prace nad utworzeniem nowoczesnego centrum przesiadkowego rozpoczęły się w listopadzie zeszłego roku. W pierwszej kolejności powstanie przystanek kolejowy o nazwie Wałbrzych Centrum.

Miejsce to usytuowane jest około 2 kilometry od Dworca Wałbrzych Miasto, w bliskiej odległości ulic Lubelskiej i Piotra Wysockiego. W pierwszej kolejności prace dotyczą jednego toru. Wszystko ma na celu utrzymanie ciągłości ruchu kolejowego. Przystanek Centrum ma mieć wybudowane dwa 300 metrowe jednokrawędziowe perony, połączone podziemnym przejściem. Całość zostanie wyposażona w wiaty, oświetlenie oraz system informacji dla pasażera. Dodatkowo zostaną zainstalowane windy, które mają być ułatwieniem dla osób z problemami w poruszaniu się.

W związku z tym, że nowy przystanek ma być centrum przesiadkowym dla całego miasta, planowana jest również budowa odpowiedniej infrastruktury, która sprawi, że w jednym miejscu będą się krzyżowały połączenia komunikacyjne operatorów linii kolejowych, miejskiego systemu komunikacyjnego, jak również połączenia międzymiastowe.

Planowane prace mają zostać ukończone w kilku etapach. W pierwszej kolejności będzie modernizacja linii kolejowej i tu prace realizowane są przy aktywnym połączeniu pociągów na linii Wrocław – Jelenia Góra. Docelowo ma to nastąpić w 2020 roku. Koniec całości prac zapowiadano na 2022 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

39
80%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
3
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group