Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3319
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych dla WOŚP!

Wtorek, 25 stycznia 2022, 9:39
Aktualizacja: 9:50
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych dla WOŚP!
Fot. WOK Wałbrzych
Trwają ostatnie przygotowania do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Wałbrzychu. Na ulice miasta wyjdzie ponad dwustu wolontariuszy. Finał z koncertami i pokazami rozpocznie się o godzinie piętnastej w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni. Nie zabraknie licytacji. „Przejrzyj na oczy” to hasło tegorocznego finału WOŚP!

Wałbrzyskie serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie biło w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, w Sali Łańcuszkowej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

- Wałbrzych dla WOŚP to koncerty, pokazy i licytacje. Finał rozpoczniemy o piętnastej. Pojawią się strefy zabaw czy zdrowia i urody. W programie także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Zagrają i zaśpiewają znani w regionie i lubiani muzycy – Katarzyna Serdeczna, Hard Rider, SILENTlive oraz 77 X. Nie zabraknie pokazów tanecznych czy pokazu szermierki – mówi Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W przerwach pomiędzy występami prowadzone będą licytacje przedmiotów przekazanych przez mieszkańców całego regionu. Gadżety będzie można licytować także na specjalnym stoisku przed wejściem do Sali Łańcuszkowej.

- Już teraz, wszystkim tym, którzy przekazali fanty na licytację dziękuję. W tym roku licytujemy między innymi złote serduszko, które przygotował mistrza złotnictwa Grzegorz Śmigiel, mamy przepiękny pierścionek zdobiony diamentami, mamy piłkę przekazaną przez Aqua-Zdrój, piłkę z autografami reprezentantek Polski. Do wylicytowania jest również płyta Korteza z autografem przekazana przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia czy voucher na wynajem zabytkowego auta – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wszystkie przedmioty, które będą licytowane w czasie niedzielnego finału można zobaczyć na https://zpit.pl/licytacjewosp/. Jednocześnie do końca tygodnia WOK czeka na przedmioty i usługi, które mieszkańcy regionu chcą przekazać na licytacje w ramach niedzielnego finału.

Tego dnia na ulice miasta wyjdzie ponad dwustu wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał specjalny identyfikator i odpowiednio zaplombowaną puszkę.

- Wolontariusz posiada identyfikator w widocznym miejscu, oczywiście ze zdjęciem i hologramem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Druga rzecz to puszka WOŚP. Oklejona czterema banderolami. Jeżeli nie ma czterech banderol na puszcze, oznacza to, że coś się z puszką stało. Jeżeli puszka się rozklei, zepsuje, zniszczy, to wolontariusz musi natychmiast zgłosić się do sztabu – mówi Dorota Turzańska, szefowa wałbrzyskiego sztabu WOŚP.

Wolontariusze, którzy będą kwestować na ulicach miasta mogą rozliczać się w niedzielę dwóch miejscach. Od godziny piętnastej do osiemnastej na terenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na Podzamczu. Na terenie Starej Kopalni sztab będzie działał cały dzień. Do udziału w niedzielnym finale zaprasza także prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

- Tradycyjnie będę kwestował, będę zachęcał wałbrzyszan do gestu, który zawsze jest w Wałbrzychu mocny, do oddania drobnego datku, który później pomnożony przez tysiące rośnie w tak ogromne sumy na rzecz potrzebujących – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

W niedzielę, w ramach wałbrzyskiego Finału WOŚP warto odwiedzić także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie o godzinie dziesiątej rozpocznie się specjalna zbiórka krwi, która potrwa do czternastej.

30. Finał w Wałbrzychu zakończy tradycyjne światełko do nieba. W tym roku będzie to specjalny pokaz z użyciem ledów przygotowany przez Grupę Ognia Impuls.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB i strony internetowej wok.walbrzych.pl, gdzie będziemy informować o wszystkich dodatkowych niespodziankach, które pojawią się w czasie tegorocznego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Przejrzyj na oczy” to hasło tegorocznego finału WOŚP! Gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
30%
Złości
10
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group