Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5721
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych gotowy

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 9:17
Aktualizacja: 9:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wałbrzych gotowy
Fot. red
Podczas ostatniej konferencji prasowej Rządu Rzeczpospolitej Polskiej dowiedzieliśmy się o złagodzeniu obostrzeń i powrotu najmłodszych dzieci do placówek opiekuńczych.

Od poniedziałku 19 kwietnia do nauki stacjonarnej wracają więc przedszkola. Otwarte będą również żłobki. Klasy 1-3 pozostają w trybie nauki zdalnej do 25 kwietnia.
- Jesteśmy gotowi na to, by ponownie otworzyć przedszkola czy szkoły. Niezależnie od tego, ile czasu będziemy mieli na to, by przygotować się do wdrożenia tego procesu, nie powinniśmy mieć większego z tym problemu - mówi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

Proces uruchomienia szkół potrzebuje jednak czasu.
- Oczywiście im więcej tego czasu mamy tym łatwiej taki proces przeprowadzić. Żeby odbyło się to płynnie, tak naprawdę potrzebujemy dwóch dni roboczych, ale z doświadczenia już mogę powiedzieć, że ostatnim razem, gdy rozporządzenie zostało opublikowane w sobotę wieczorem, i tak udało nam się wszystko przygotować w taki sposób, by od poniedziałku dzieci do szkół wróciły - dodaje Sylwia Bielawska.

Klasy 1-3 ponownie do nauczania stacjonarnego mogę wrócić najwcześniej 26 kwietnia. Obecne obostrzenia mają obowiązywać do niedzieli 25 kwietnia. Kolejna konferencja dotycząca ewentualnych zmian w tym temacie, ma odbyć się w środę lub czwartek, a więc kilka dni przed datą graniczną.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group