Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych posiada nieodkryte pokłady wody

Czwartek, 27 czerwca 2019, 13:22
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 8:55
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzych posiada nieodkryte pokłady wody
Fot. red
– Pod ziemią na terenach pogórniczych znajduje się bardzo dużo wody. Trzeba znaleźć tylko mechanizm i sposób, jak ją wydobyć i wykorzystać dla miasta – mówi prezydent Roman Szełemej.

O pokładach wody pod ziemią wiadomo od dawna. Nie było jednak dotychczas sposobu jak tę wodę zagospodarować dla dobra mieszkańców Wałbrzycha. A deficyty wody są widoczne gołym okiem i z roku na rok samorządy borykają się z coraz większymi problemami w pozyskiwaniu wody i zaopatrzeniu w nią swoich mieszkańców.
- Prowadzimy w porozumieniu z WZWiK intensywne działania. Akademia Górniczo-Hutnicza ma przygotować projekt, jak tę wodę pozyskać i jak ten mechanizm pozyskiwania i wykorzystywania powinien działać - mówi prezydent. - Teraz korzystamy z wody z oddalonych o ponad 20 kilometrów terenów, ale trzeba myśleć, co będzie za 5 czy 10 lat.

Prezydent mówiąc o środowisku, o problemach z wodą, wspomniał również o miejskich terenach zielonych.
- Otrzymujemy wiele zapytań, dlaczego w parkach miejskich są wycinane drzewa lub podcinane gałęzie. Robimy to dlatego, że te drzewa są stare i uschnięte i chcemy uniknąć tragedii, do jakiej kilka lat temu doszło w Szczawnie-Zdroju - tłumaczy prezydent.

Prezydent zaznaczył, że część terenów zielonych będzie rzadziej koszona, bowiem to koszenie traw nie zawsze dobrze wpływa na środowisko. Miasto będzie w takie zabiegi mniej ingerować także z innego powodu. W tym roku do prac interwencyjnych w mieście zgłosiło się 30 chętnych.W latach poprzednich było ich nawet 160.

Twoja reakcja na artykuł?

62
60%
Cieszy
8
8%
Hahaha
3
3%
Nudzi
2
2%
Smuci
6
6%
Złości
22
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group