Czytających: 4915

Nowa Ruda: Wałbrzych siedem razy na pudle – Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB

Niedziela, 28 czerwca 2009, 7:12
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:03
Sukcesem dla wałbrzyskich kolarzy górskich zakończyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Nowej Rudzie. W zawodach rozgrywanych na Górze Świętej Anny nasi zawodnicy, aż siedmiokrotnie stawali na podium.

W kategorii młodziczek, do której zgłosiło się 8 zawodniczek, zwyciężyła Agnieszka Jastrzębska z MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska z czasem 37 minut i 1 sekundą. Najlepsza Wałbrzyszanka uplasowała się na miejscu trzecim dojeżdżając do mety o ponad 3 minuty później.

Młodziczka – 3 okrążenia – 8,7km
1 Agnieszka Kurczab (Karolina Jaworzyna Śląska) 0:37:01
2 Agnieszka Jastrzębska (KS Zywer Legnica) 0:40:18
3 Karolina Piotrowska (KK Sirbud Wałbrzych) 0:40:43

W kategorii młodzików bardzo dobrze poradził sobie startujący dla Sirbudu Wałbrzych Łukasz Winiarski, zajmując w swojej kategorii 2 pozycję. Najlepszy okazał się Piotr Klimek z KS Zywer Legnica wygrywając z Winiarskim o ponad minutę.

Młodzik – 4 okrązenia – 11,6km
1 Piotr Klimek (KS Zywer Legnica) 0:40:01
2 Łukasz Winiarski (KS Sirbud Wałbrzych) 0:41:23
3 Aleks Sołtys (MKS Karolina Jaworzyna Śląska) 0:41:25

Wśród juniorek młodszych bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kwiecińska z Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice pokonując na dystansie 8,7km Dorotę Silarską ze Złotego Stoku o 54 sekundy. Na starcie tej kategorii zameldowało się 13 zawodniczek.

Juniorka Młodsza – 3 okrążenia – 8,7km
1 Justyna Kwiecińska (LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice) 0:38:08
2 Dorota Silarska (ZKS Unia KTM Racing Złoty Stok) 0:39:02
3 Kamila Szewczyk (MKS Karolina Jaworzyna Śląska) 0:39:27

Wśród 26 zawodników w kategorii Junior Młodszy najlepsi okazali się dwaj zawodnicy z Wałbrzycha. Wygrał Jakub Pytka startujący dla Górnika Wałbrzych, a drugie miejsce zajął Michał Czapla z Sirbudu.

Junior Młodszy – 7 okrążeń – 20,3km
1 Jakub Pytka - LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice 1:08:23
2 Michał Czapla – KK Sirbud Wałbrzych – 1:09:16
3 Maciej Bartkowski – UKS Oriens Euro Clean Chojnów – 1:09:44

W klasyfikacji Juniorów na podium także zameldował się zawodnik z Wałbrzycha. Michał Wielosik z czasem 1 godzina 27 minut zajął drugie miejsce, tuż za Krzysztofem Podrazą ze świdnickiego klubu Boplight Team.

Junior – 9 okrążeń – 21,6km
1 Krzysztof Podraza – Boplight Team Świdnica – 1:24:48
2 Michał Wielosik – KK Sirbud Wałbrzych – 1:27:25
3 Michał Grynienko – KS Lechia Piechowice – 1:28:22

W kategorii Elite Mężczyzn na trzecim stopniu podium stanął Marcin Kawalec z Górnika Wałbrzych. Przegrał on ze zwycięzcą Mariuszem Kowalem z Polanicy o ponad 4 minuty osiągając czas na ponad 26-kilometrowej trasie 1 godziny 22 minut i 20 sekund.

Elite – 9 okrążeń – 26,1km
1 Mariusz Kowal – Team Kolarz Polanica – 1:18:01
2 Piotr Sułek – KK Sułek Boplight Team – 1:20:32
3 Marcin Kawalec – LKKS Górnik Wałbrzych – 1:22:20

Niestety w kategorii Juniorka na starcie nie zameldowała się żadna zawodniczka z Wałbrzycha, a w kategorii Elite Masters najlepszy zawodnik reprezentujący nasze miasto Daniel Warmiłło z Sirbudu zajął 4 pozycję.