Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6180
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych też jest ciekawy

Czwartek, 23 stycznia 2020, 11:13
Aktualizacja: Piątek, 24 stycznia 2020, 8:13
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych też jest ciekawy
Fot. Elżbieta Marut, Bogusław Barszczewski
W minioną niedzielę Wałbrzych był celem wycieczki 30–osobowej grupy z PTTK Sudety Zachodnie w ramach tegorocznego "Rajdu na Raty".

Ten turystyczno - krajoznawczy "wypad" współorganizowała Elżbieta Marut, przewodnik sudecki, członkini m. in. Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków. Grupę po mieście oprowadzał Robert Cyrta – były piłkarz, również członek DTMZ.

Wycieczka po Wałbrzychu rozpoczęła się na stacji Wałbrzych Miasto, skąd uczestnicy udali się pod pałac Tielscha, po drodze zerkając na straszące ruiny Porcelany Wałbrzych. Kolejnym punktem były pozostałości po uzdrowisku Altwasser, czyli dom zdrojowy Lwi Gród. Najstarsza w dolnośląskim zagłębiu węglowym stalowa wieża wyciągowa, postawiona w 1888 roku nad szybem Chwalibóg, również znalazła się na trasie wycieczki. Dalej grupa pomaszerowała w kierunku Szpitala nr 2. Potem zwiedzała Śródmieście Wałbrzycha i Nowe Miasto. Byli m. in. w Harcówce, na Mauzoleum, w Pałacu Czettritzów i w obu śródmiejskich kościołach - Aniołów Stróżów i Ewangelickim.

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków to grupa działająca na wielu płaszczyznach, propagująca również zabytki naszego miasta i współpracująca z innymi grupami. W planach są dalsze "wypady" połączone ze zwiedzaniem. Nie tylko Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

16
53%
Cieszy
6
20%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
6
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group