Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych to najlepiej oświetlone miasto w Polsce

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 12:37
Aktualizacja: 15:25
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych to najlepiej oświetlone miasto w Polsce
Fot. UM Wałbrzych
Wałbrzych otrzymał główną nagrodę w konkursie ogólnokrajowym „NAJLEPIEJ OŚWIETLONA GMINA I MIASTO 2016 ROKU” organizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego i Agencję SOMA.

W konkursie brało udział trzynaście gmin i miast z Polski.

Do konkursu Zarząd zgłosił przeprowadzoną inwestycję wymiany oświetlenia ulicznego na terenie Wałbrzycha w latach 2014 – 2015, która była finansowana z programu Zielonych Inwestycji SOWA z NFOŚiGW. W trakcie inwestycji zostało wymienionych 4500 opraw oświetleniowych, w tym 2000 opraw w technologi LED oraz 3000 słupów oświetleniowych.

Komisja konkursowa oceniała wykonaną inwestycję nie tylko na podstawie przesłanych dokumentów, ale również na podstawie wizji lokalnej (wizytujące osoby to eksperci do spraw oświetlenia). W wyborze Wałbrzycha na zwycięzcę konkursu komisja wzięła pod uwagę duży rozmach i kompleksowość inwestycji obejmującej teren całego miasta. Opisując nagrodzoną realizację zwróciła uwagę na skrupulatność i dbałość o proces jej przygotowania, a także na uzyskane bardzo dobre efekty oświetleniowe i duże oszczędności w kosztach energii elektrycznej (ok. 1 miliona zł).

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group