Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3572
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wałbrzych w programie „Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera”

Czwartek, 21 grudnia 2017, 11:23
Aktualizacja: 13:44
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wałbrzych w programie „Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera”
Fot. użyczone
Kolejne dolnośląskie gminy przystępują do programu „Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera”.

To pierwszy w Polsce projekt wsparcia lokalnych samorządów w pozyskiwaniu inwestorów i promocji gospodarczej. Gminy chcą profesjonalizować swoje usługi. Chcą być też wsparciem dla MSP z ich terenów w rozpoczęciu działalności eksportowej. Program realizowany jest przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej we współpracy z Polską Agencją Handlu i Inwestycji.

„Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera” to pilotażowy projekt, który zrodził się na Dolnym Śląsku. Jego inicjator- samorządowa spółka DAWG - od 2015 roku prowadziła szkolenia dla miast i gmin, które mają na celu podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej samorządów. W trakcie spotkań przedstawiciele gmin dowiadywali się jak skutecznie pozyskiwać inwestorów, współpracować z instytucjami otoczenia biznesu, poprawiać jakość obsługi wizyt inwestorskich, dbać o promocję swoich terenów inwestycyjnych, a także z jakich źródeł pozyskać środki na promocję i rozwój infrastruktury. Do tej pory ze szkoleń skorzystało blisko 100 lokalnych samorządów.

- Inwestorzy oczekują obsługi i ofert terenów inwestycyjnych o standardzie światowym. Częścią każdej oferty powinna być informacja gospodarcza o gminie oraz regionie, w tym istotne zagadnienia związane z rynkiem pracy m.in. liczbą bezrobotnych, pracujących wcześniej w danej branży. Niezbędne jest posiadanie pełnej dokumentacji oraz dokładnych, aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego, uwarunkowań środowiskowych a także osób, które profesjonalnie, o każdej porze są dostępne dla potencjalnych inwestorów. I tego właśnie uczymy – podkreśla Mariusz Sinior z Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera DAWG sp. z o.o.

Od kilku tygodni DAWG rozszerza zakres wsparcia dla gmin - pomaga im stworzyć profesjonalne Gminne Centra Obsługi Inwestora I Eksportera. Na Dolnym Śląsku bardzo aktywnie w proces budowy konkurencyjności inwestycyjnej włączyło się już 10 JST: Żmigród, Radwanice, Złotoryja, Wiązów, Strzegom, Dzierżoniów, Świdnica, Głogów, Wałbrzych i Strzelin. Spółka pomaga gminom m.in. zrewidować ofertę inwestycyjną, wskazać przewagi inwestycyjne, zaplanować promocję na arenie krajowej i międzynarodowej czy przygotować zespół do obsługi inwestora, z uwzględnieniem zasad protokołu dyplomatycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group