Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3626
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych włącza się po raz kolejny do akcji "Rodacy–Bohaterom"

Środa, 7 grudnia 2016, 14:44
Aktualizacja: 14:53
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych włącza się po raz kolejny do akcji "Rodacy–Bohaterom"
Fot. red
Do 13 stycznia potrwa akcja charytatywna "Rodacy–Bohaterom", którą koordynuje w Krakowie Akademia Ignatianum.

Akcja rozpoczęła się 1 grudnia i potrwa do 13 stycznia 2017 roku. To już jej dziesiąta edycja. W ramach inicjatywy zbierane są artykuły chemii gospodarczej, żywność o przedłużonej dacie ważności (np. konserwy mięsne i rybne, ryż, mąka, herbaty, kawy, kakao, słodycze, kasza, olej, warzywa i owoce w puszce czy makaron) oraz środki finansowe na zakup brakującej żywności.

Jest to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Odra-Niemen z Wrocławia, a jego odbiorcami są kombatanci z Kresów Wschodnich, m.in. weterani Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Inicjatywa opiera się na zbiórce żywności do bożonarodzeniowych paczek, które następnie trafią do naszych rodaków zamieszkujących obecne tereny Białorusi, Litwy czy Ukrainy. Po raz kolejny akcja przeprowadzana jest także w Wałbrzychu. W zeszłym roku tylko w naszym mieście wspólnymi siłami udało się zebrać blisko 800 kilogramów artykułów żywnościowych. W całej Polsce zaś suma produktów przekroczyła 50 ton.

Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod adresem e-mail rodacy.bohaterom@ignatianum.edu.pl i pod numerem telefonu 785 042 119.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group