Czytających: 5465

Wałbrzych: Wałbrzyscy karatecy wrócili z medalami

Poniedziałek, 5 marca 2018, 12:39
Aktualizacja: 12:43
W dniach 24 luty oraz 3 marca 2018 roku wałbrzyscy karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI" mieszczącego się w PSP nr 17 na ul. 1–go Maja 105 w dzielnicy Sobięcin wzięli udział w turniejach karate.

24 lutego byli w Tarnowie Opolskim na XIX Mistrzostwach Opolszczyzny skąd przywieźli 2 medale. Oba zostały zdobyte w Kumite w tej samej kategorii Chłopców 14-15 lat +60kg. Wicemistrzem Opolszczyzny został Krystian Raś, a II Wicemistrzem został Dominik Obuchowski, który wszedł również do ścisłej czołówki w konkurencji kata Chłopców 14-15 lat, ostatecznie kończąc konkurencję na 4. pozycji. Pozostałej trójce niestety nie udało się stanąć na podium. W turnieju wzięło udział ponad 130 karateków z całej Polski.

Tydzień później 3 marca na turniej Silesia Cup do Legnicy pojechało 9 karateków z tego klubu i przywieźli 7 krążków. Rozgrywany był on tylko w konkurencji kumite. Na macie stawiło się ponad 100 zawodników z 10 klubów z Polski i Czech. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Obuchowska, która stoczyła bardzo dobre walki z większymi i cięższymi od siebie zawodniczkami w kategorii Dziewcząt 10-11 lat +40kg. Na drugim miejscu stanęła Ada Wołk-Łaniewska, która debiutowała na macie w kategorii Dziewcząt 6-7 lat +25kg. Również debiutantką na macie była Zuzanna Nowak która zajęła 3. miejsce w kategorii Dziewcząt 8-9 lat +25kg. Na trzecich miejscach stanęli: Aleksandra Wróbel – kategoria dziewcząt 12-13 lat -45kg Mateusz Mielnik kat 10-11 lat -40kg, Dominik Obuchowski 14-15 lat +60kg, Konrad Goworski 12-13 lat +45kg. Niestety Kuba Nowak i Krystian Raś tym razem, mimo dobrych walk, nie zdobyli żadnych tytułów.

Przed karatekami z UKKS „OBI", w którym trenerem jest Sensei Tomasz Obuchowski, miesiąc bardzo ciężkiej pracy przed startem w największych zawodach karate Shinkyokuschin, w których startuje ponad 600 młodych adeptów karate z całej Europy.

Sędzią na zawodach był Sensei Tomasz Obuchowski, a trenerem Sempai Agnieszka Obuchowska.