Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2467
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wałbrzyscy policjanci przejęli sztafetę rowerową „Kręcimy dla Marcina”

Czwartek, 5 października 2017, 6:49
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wałbrzyscy policjanci przejęli sztafetę rowerową „Kręcimy dla Marcina”
Fot. KMP Wałbrzych
„Kręcimy dla Marcina” – to sztafeta rowerowa przedstawicieli różnych służb mundurowych, która 22 września wyruszyła z Brodnicy w Województwie Kujawsko–Pomorskim i dzisiaj dotarła do Wałbrzycha. Punktualnie o godzinie 11:30 zespół policjantów z Ząbkowic Śląskich przekazał bransoletkę symbolizującą sztafetową pałeczkę ekipie z naszego miasta.

Przed południem drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu wyruszyła w dalszą trasę po przejęciu bransoletki od zespołu Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich, która przyjechała do naszego miasta w składzie: asp. Kamil Zawalski, asp. Michał Adamczyk, asp. szt. Krzysztof Bednarczyk, asp. szt. Artur Sikorski, mł. asp. Michał Wojtaszek, mł. asp. Artur Wołyniec, asp. szt. Arkadiusz Skoczylas i sierż. Damian Bieńko, przy wsparciu Marcina Trzaski z KP Wrocław Stare Miasto.

Nasz zespół natomiast reprezentują policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu: mł. asp. Krzysztof Szczudlik oraz sierż. Mateusz Urbanik i funkcjonariusz Komisariatu Policji I w Wałbrzychu sierż. Piotr Paduch, wraz ze st. sierż Krzysztofem Majtasem z OPP Wrocław, jego żoną Anną Majtas, st. post. Marcinem Misiem z KP w Żarowie, a także Marcinem Trzaską z KP Wrocław Stare Miasto.

Celem sztafety jest zebranie środków pozwalających na leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężka chorobą nowotworową. Udział w przedsięwzięciu zapowiedziało łącznie 150 rowerzystów – funkcjonariuszy różnych służb z całego kraju. Pierwszy zespół wystartował 22 września z Brodnicy. Sztafeta finiszować będzie 14 października w Białymstoku.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogę wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

Dodatkowe szczegóły akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group