Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyska oferta na sierpień

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 29 lipca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: PAW
Dla najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha przygotowano w sierpniu sporo atrakcji
Fot. red
Lipiec dobiega końca, a to oznacza, że połowę wakacji wałbrzyska młodzież ma już za sobą. Poniżej prezentujemy kulturalną i rekreacyjną ofertę na sierpień.

Już 1 sierpnia o godzinie 12.00 kolejne spotkanie z cyklu „Zwiedzam Wałbrzych z Mamą i Tatą, z przewodnikiem oraz mapą”- spacer po zabytkowym centrum Wałbrzycha połączony z występami aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na 8 sierpnia zaplanowano Towarzyskie Zawody w Powożeniu, które odbędą się na hipodromie Stada Ogierów Książ. Tego samego dnia o godzinie 12.00 „O czym szumią stare drzewa”, czyli spacer przyrodniczy z cyklu „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych”.

14 sierpnia o godzinie 10.00 na boisku przy ulicy Kusocińskiego na Piaskowej Górze odbędzie się IV Turniej Grand Prix Siatkówki Plażowej Seniorów i eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska. A 15 sierpnia o godzinie 12.00 „ Tajemniczy ogród”, czyli warsztaty artystyczne, malowanie na szkle w Muzeum w Wałbrzychu – z cyklu „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych”.

Na 20 sierpnia zaplanowano kolarski wyścig „O Złotą Spinkę Prezydenta Wałbrzycha” – II etap. Ciekawe wydarzenie będzie miało miejsce 22 sierpnia. Wtedy to odbędzie się Letnia Serenada - Koncert Laureatów IV Sudeckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz Letnia Serenada – występ Krzesimira Dębskiego i Anny Jurksztowicz.
22 sierpnia o godzinie 12.00 „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – pełna zagadek miejska gra plenerowa – z cyklu „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych”. W Stadzie Ogierów Książ tego samego dnia odbędą się zawody Czempionatu Koni Rasy Śląskiej.

Oprócz Wałbrzycha również inne miejscowości wchodzące w skład powiatu wałbrzyskiego przygotowały atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W Boguszowie-Gorcach już 5 sierpnia o godzinie 10.00 w Leśniczówce odbędzie się coroczne Święto Latawca. Na 12 sierpnia planowane jest zorganizowanie Letniego Grania pod Dzikowcem, czyli potyczek muzycznych. Natomiast 17 sierpnia o godzinie 10.00 zaprezentuje się Letni Teatrzyk w ramach akcji Wakacje w mieście. Na 19 sierpnia przewidziana jest Wakacyjna Klanza w ramach akcji Wakacje w mieście. Sztandarowa impreza Boguszowa-Gorc, a więc Święto Pieczonego Ziemniaka, odbędzie się w tym roku 26 sierpnia.

Gmina Głuszyca oferuje w sierpniu, a konkretnie 28 o godzinie 18.00, Open Air Festiwal „Kamyki". Impreza odbędzie się w kamieniołomach w Głuszycy Górnej.

Już 1 sierpnia w Jedlinie-Zdroju planowane jest Święto Zdroju. Na 1, 8 i 29 sierpnia zaplanowano Uzdrowiskowe Niedzielne Muzykowanie. 15 sierpnia mieszkańcy gminy Jedlina-Zdrój oraz okolicznych miejscowości będą bawić się podczas Festynu Rekreacyjnego w Kamieńsku. Na 21 sierpnia przygotowany został Blues - Piknik – Jedlina Zdrój. Dzień później 22 sierpnia przeprowadzony zostanie znany na całym Dolnym Śląsku VIII Dolnośląski Festiwal Zupy – Skansen Folkloru i Tradycji Polsko-Czeskiego Pogranicza. I wreszcie na 28 sierpnia dla mieszkańców Jedliny-Zdroju przygotowany został Piknik Rodzinny oraz przeprowadzony zostanie Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski - Memoriał Janusza Wilczewskiego o Puchar Burmistrza Jedliny-Zdroju.

Ofertę wakacyjna w sierpniu ma również gmina Szczawno-Zdrój. Od 3 do 8 sierpnia trwać będzie druga część Szczawieńskich Spotkań z Folklorem. Na trasach w uzdrowiskowej miejscowości 14 sierpnia przeprowadzone zostaną zawody Pucharu Polski w Four Crossie, a 21 sierpnia odbędą się w Szczawnie-Zdroju 43. Międzynarodowe Wczasy Esperanckie.

Na koniec gmina Walim. Tutaj od 6 do 8 sierpnia odbędzie się IV Festiwal Filmów Amatorskich „Biała Dama”, a w dniach 7-8 sierpnia widzowie będą mogli również wziąć udział w Sudeckim Lecie ze Sztuką. Na 14 i 15 sierpnia zaplanowano IV Festiwal Sera, a na zakończenie wakacji 28 sierpnia przeprowadzony zostanie Festiwal Piosenki Wakacyjnej.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~al 29-07-2010 10:08
gdyby nie Walim, Głuszyca, Szczawno, Boguszów - to nie byłoby o czym pisać - Z mamą i tatą...hippika, letnia serenada -WIELKIE ATRAKCJE - czyli nic się tu nie dzieje - poza tym w Wałbrzychu jak na Alasce - brakuje tylko łosi na ulicy - wieje nudą
~al 29-07-2010 10:09
no letnia serenada jest OK - ale to jedyna impreza w sierpniu, na którą warto pójść
~ale 29-07-2010 20:10
za to kruczkowski napiera na szkło przy każdej okazji - on czy startuje na miss ?
~do al 30-07-2010 7:38
jak ci zle to sie wyprowadz,do swiebodzic albo do swidnicy to zobaczysz alaske

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group