• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 4:31
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 2683
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Wałbrzyska Wiosna Bluesowa" – druga edycja

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 13 kwietnia 2019, 10:50
Aktualizacja: Niedziela, 14 kwietnia 2019, 15:14
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Klubie Muzycznym "Montownia" na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj niezwykły koncert, skierowany do miłośników bluesa: "II Wałbrzyska Wiosna Bluesowa".

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja "Wałbrzyskiej Wiosny Bluesowej" spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i została entuzjastycznie przyjęta, nie tylko przez miłośników tego nurtu muzyki, ponieważ blues ma wiele stylów i odmian, dlatego też w zasadzie każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Z tego powodu organizatorzy: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Marek Dolat - miejski radny, organizator festiwalu Las Woda & Blues w Sławie i współorganizator "Wałbrzyskiej Wiosny Bluesowej" oraz Jacek Szwajgier - miejski radny, współtwórca projektu, zdecydowali się zorganizować kolejną edycję tego wydarzenia.

O tym niesamowitym koncercie mówił Marek Dolat:

- Druga edycja "Wałbrzyskiej Wiosny Bluesowej" jest całkiem inna niż pierwsza. Zaprosiliśmy największe gwiazdy polskiej sceny bluesowej. Pierwsza gwiazda to Blues Junkers - Natalia Abłamowicz, okrzyknięta Damą Polskiego Bluesa, z mężem i zespołem. Następnym zespołem, który nas zaszczycił jest J.J. Band - Jacek Jaguś, wirtuoz gitary i Krzysztof Łęczycki, wirtuoz harmonijki ustnej. I jako klaser do tego nasz zespół Paranoja Hotel.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zosia 14-04-2019 9:33
Panowie z J.J. Band, w imieniu normalnych ludzi którzy przyszli posłuchać bluesa przepraszam za zachowanie prowadzących, mi jako wałbrzyszance było wstyd. Byliście rewelacyjni :) Dziękuję.
~Normalny 15-04-2019 13:13
Zosia, ale o co chodzi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group