Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2450
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski amfiteatr rozpoczyna działalność

Środa, 4 stycznia 2012, 13:39
Aktualizacja: 13:50
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyski amfiteatr rozpoczyna działalność
Fot. Sven
Już w następny piątek, 13 stycznia, w trakcie imprezy „Teatralna bezsenność” nastąpi uroczyste otwarcie wałbrzyskiego amfiteatru.

Kilkugodzinne wydarzenie składać się będzie aż z trzech przedstawień teatralnych, jednym w amfiteatrze i po jednym na scenie kameralnej i dużej.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00 od spektaklu pt. „Cykliści” w wykonaniu poznańskiego teatru „Porywacze Ciał”. Jak zauważyła dyrektor Danuta Marosz, rok 2012 jest rokiem turystyki rowerowej, a Wałbrzych dysponuje znakomitymi walorami do uprawiania tego rodzaju rekreacji, dlatego sztuka o cyklistach jest jak najbardziej na miejscu. Zaplanowane są także pokazy sztucznych ogni i niespodzianki. Otwarcia dokona prezydent Roman Szełemej.

Na godzinę 19:00 zaplanowano spektakl pt. „Sorry Winnetou”, który pokazany zostanie na Scenie Kameralnej, a poprzedzony podziękowaniami dla projektantów i wykonawców modernizacji teatru i budowniczych amfiteatru.

O 22:00 na Dużej Scenie wystawiona zostanie sztuka „Kamasutra. Studium przyjemności”, która swoją premierę miała w sylwestrowy wieczór.

Około północy zaplanowana jest w foyer teatru wystawa pt. „Teatr wczoraj i dziś” połączona ze zwiedzaniem całego teatru, łącznie z miejscami, w które na co dzień widzowie nie zaglądają.

Oczywiście nie będzie to jedyna impreza w amfiteatrze. Kolejne, planowane przez Teatr Dramatyczny odbędą się w kolejne "piątki 13-go", w kwietniu i lipcu. Ponadto do zagospodarowania amfiteatru mają się włączyć inne instytucje kulturalne działające w mieście, jak Teatr Lalki i Aktora, Filharmonia Sudecka, Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", Muzeum w Wałbrzychu, WOK, a także organizacje pozarządowe.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group