Czytających: 4345

Wałbrzych: Wałbrzyski Hufiec najlepszy w turnieju siatkówki

Sobota, 21 marca 2015, 10:28
Aktualizacja: 10:29
18 marca młodzież z Hufca Pracy 1–30 w Wałbrzychu wzięła udział w wojewódzkich Mistrzostwach Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców OHP, którego organizatorem był Hufiec Pracy w Górze.

W zawodach wzięła udział drużyna w składzie: Mateusz Szymanek, Patryk i Kamil Jurgielewicz oraz Sebastian Misiułajtys. Po otwarciu zawodów zostały rozlosowane grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie II z takimi drużynami jak: HP Góra, HP Świdnica oraz HP Dzierżoniów.

Pierwszym meczem było starcie z uczestnikami z Góry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był „tie break” i po zaciętej i trudnej walce, ulegliśmy gospodarzom 1:2 (25:22, 23:25, 12:15). Następnie przystąpiliśmy do rywalizacji z HP w Świdnicy i zwyciężyliśmy 2:0 (25:16, 25:14). W ostatnim meczu w grupie spotkaliśmy się z drużyną z Dzierżoniowa, a spotkanie zakończyło się z korzyścią dla wałbrzyskiego hufca 2:0 (25:19, 25:11).

Po grupowych zmaganiach awansowaliśmy do finału mistrzostw, gdzie spotkaliśmy się z zawodnikami reprezentującymi HP w Legnicy. Jak przystało na finał, gra była zacięta i pełna emocji. W efekcie finał zakończył się zwycięstwem naszych zawodników, którzy wygrali dwa sety.

Podczas uroczystego podsumowania zawodów, zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar, medale, dyplom oraz nagrody rzeczowe.