Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4244
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyski policjant zaprezentował broń historyczną oraz współczesną

Środa, 22 maja 2019, 13:32
Aktualizacja: 15:07
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyski policjant zaprezentował broń historyczną oraz współczesną
Fot. KMP Wałbrzych
W Warszawie zorganizowana została Międzynarodowa Noc Muzeów, w której udział wzięło 260 instytucji. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszony przez Szefa Kancelarii Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego został także wałbrzyski policjant – sierż. szt. Paweł Płusa, który zaprezentował ekspozycję historycznej broni długiej i krótkiej oraz broń współczesną będącą na wyposażeniu głównie polskiej Policji.

Wystawy, ekspozycje oraz inscenizacje poświęcone historii państwa polskiego, w tym wystawa związana z powstaniem i działalnością Policji Państwowej w okresie 20-lecia międzywojennego – to wszystko zobaczyli w miniony piątek i sobotę wszyscy zainteresowani, którzy przyjechali do stolicy.

Serż. Szt. Paweł Płusa został zaproszony do Warszawy z uwagi na posiadanie sporej kolekcji broni palnej, do której dzięki koncesji wydanej przez MSWiA ma uprawnienia. W trakcie dwudniowego pobytu podczas prezentacji opowiadał o historii broni, o jej przeznaczeniu oraz o formacjach, w jakich daną jednostkę broni wykorzystywano lub obecnie się wykorzystuje. Warto podkreślić, że wałbrzyski policjant jest na co dzień również biegłym sądowym z zakresu broni, amunicji i balistyki, a także mistrzem rusznikarstwa.

Dodatkowo pod okiem policjantów z laboratorium kryminalistycznego wykonywano odbitki linii papilarnych, a dzieci uczestniczyły w zabawach w miasteczku ruchu drogowego. A wszystko to zorganizowane został także z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. W funkcjonariuszy w umundurowaniu z okresu 20-lecia międzywojennego wcielili się policjanci garnizonu stołecznego. Komenda Główna Policji w Międzynarodowej Nocy Muzeów wzięła udział po raz szósty.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group