Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3707
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski Senator spotkał się Ambasadorem Japonii

Sobota, 30 kwietnia 2011, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzyski Senator spotkał się Ambasadorem Japonii
Roman Ludwiczuk
Fot. PAW
Senator Roman Ludwiczuk wraz z grupą innych parlamentarzystów spotkał się z Yuichi Kusumoto – Ambasadorem Japonii w Polsce i Kazuko Shiraishi – Minister – Radcą Ambasady.

Spotkanie miało miejsce w rezydencji Ambasadora Japonii i odbyło się w ramach Senackiej Polsko-Japońskiej Grupy Parlamentarnej.

Ambasador Kusumoto przedstawił polskim parlamentarzystom skutki kataklizmu, jaki nie tak dawno nawiedził Japonię. W wyniku tej tragedii zginęło ponad 30 tysięcy ludzi. To wielka tragedia dla całego narodu japońskiego. Ambasador przedstawił również plany Japonii wyjścia z tej trudnej sytuacji oraz zaprezentował kroki, jakie już zostały podjęte, by odbudować kraj. Japończycy dają sobie na to około 3 lat. Znając ich pracowitość można być pewnym, że ze swoich zobowiązań się wywiążą. Była to też okazja do porozmawiania o niebezpieczeństwach związanych z funkcjonowaniem elektrowni atomowych.

Oprócz spraw smutnych i przykrych dla całego narodu japońskiego, parlamentarzyści rozmawiali z ambasadorem o sprawach lokalnych. Senator Ludwiczuk poruszył m.in. kwestie dotyczące działalności firmy Toyota, która to firma funkcjonuje w WSSE. Roman Ludwiczak zaprosił Ambasadora Japonii do odwiedzenia Wałbrzycha jeszcze w maju tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group