Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski Teatr Dramatyczny doceniony

Sobota, 17 września 2016, 9:11
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyski Teatr Dramatyczny doceniony
Fot. Katarzyna Chmura–Cegiełkowska
W prestiżowym rankingu NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI w sezonie 2015/2016 miesięcznika TEATR, wałbrzyski Teatr Dramatyczny wymieniony został, aż 9–krotnie.

Co roku miesięcznik TEATR pyta wpływowych krytyków o najważniejsze wydarzenia na mapie teatralnej Polski w poprzednim sezonie. Szesnastu recenzentów, dziennikarzy, ludzi teatru głosuje w dwudziestu kategoriach - wybierając, ich zdaniem, najciekawsze spektakle, role, scenografie, wydarzenia teatralne, itp.

W tym prestiżowym rankingu NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI w sezonie 2015/2016 spektakle Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, jak co roku, również i w tym sezonie, zostały zauważone. Tym razem "Szaniawski" został wymieniony aż dziewięciokrotnie!

W kategorii najlepszy teatr Joanna Puzyna-Chojka wymienia m.in. Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

W kategorii najlepsza polska sztuka Łukasz Drewniak i Jacek Sieradzki wymieniają spektakl "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" Jana Czaplińskiego.

W kategorii najlepsza rola kobieca Jacek Sieradzki pisze o Sarze Celler-Jezierskiej w "Zapolskiej Superstar...".

Witold Mrozek uznał choreografię Pawła Sakowicza w spektaklu "Schubert. Romantyczna kompozycja." za najlepszą w zeszłym roku.

Za najlepszą muzykę Michał Centkowski uznał kompozycje i aranżacje Kamila Tuszyńskiego w "Cynkowych chłopcach".

W kategorii debiut Joanna Puzyna-Chojka wspomina Magdę Szpecht, Jacek Sieradzki wymienia Jakuba Skrzywanka za reżyserię "Cynkowych chłopców", zaś Kalina Zalewska Jacka Kozłowskiego za "Wielkich Innych II: Depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka".

Dostrzeżony został również stale współpracujący z nami Mirek Kaczmarek, autor scenografii do "Tutaj jest wszystko", "Dra Strangelove" i "Piosenek na koniec świata".

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group