• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:00
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3139
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Wałbrzyskie Ścieżki Architektury" – efekty projektu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 grudnia 2018, 10:31
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zamku Książ odbyła się konferencja prasowa, dotycząca projektu "Wałbrzyskie Ścieżki Architektury" i jego ostatecznych efektów.

Współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury, a realizowany przez Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o. o. projekt "Wałbrzyskie Ścieżki Architektury" miał na celu podniesienie wrażliwości młodzieży na otaczającą ją architekturę jako sztukę, poprzez budowanie umiejętności dostrzegania wartości. W ramach projektu odbyły się warsztaty historyczne dla szkół, konkurs w szkołach, wycieczki, a także stworzenie interaktywnej mapy i gry planszowej.

W projekcie udział wzięła młodzież ze szkół znajdujących się na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nad ostatnią fazą projektu pracowało 30 laureatów szkolnych konkursów i to właśnie oni podczas wizyt studyjnych zapoznali się bliżej z okolicznymi obiektami architektonicznymi oraz wzięli udział w warsztatach projektowych, na których stworzyli grę planszową i interaktywną mapę architektury wałbrzyskiej, którą można zobaczyć tutaj: www.ksiaz.walbrzych.pl/mapawsa . Wszyscy laureaci konkursu i osoby zaangażowane w projekt otrzymały podziękowania i grę.

Gra planszowa, będąca efektem projektu, została wydana w 500 egzemplarzach. Niestety do czasu zakończenia projektu nie będzie jej można kupić. Będzie natomiast dostępna w szkołach i bibliotekach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Gra polega na tym, aby zebrać jak najwięcej pereł Księżnej Daisy, porozrzucanych po całym Wałbrzychu na "Ścieżce Architektury", obejmującej najważniejsze wałbrzyskie budowle. Całkowita wartość projektu to kwota 62 100 złotych, z czego dofinansowanie MKiDN wyniosło 46 000 złotych a 16 100 złotych to wkład własny Zamku Książ.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gracz 21-12-2018 21:51
Super! Kiedy będzie można tą grę kupić?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group