Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3845
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanka odpowie za wyłudzanie kredytów

Piątek, 1 lipca 2011, 10:23
Aktualizacja: 19:47
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyszanka odpowie za wyłudzanie kredytów
Fot. red
Właścicielka firmy zajmującej się pośrednictwem kredytowym została oskarżona o wyłudzenie 37 kredytów.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 38-letniej Dorocie R., mieszkance Wałbrzycha, która w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa NO – LIMITS zajmującego się pośrednictwem kredytowym, w okresie od 2007 do 2010 roku wyłudziła na szkodę Lukas Bank SA 37 kredytów na zakup różnego rodzaju towarów, figurujących na nazwiska 15 osób, na łączną kwotę ponad 170 tysięcy złotych.

Dorota R. była pracownikiem cywilnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na wniosek oskarżonej Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu na podstawie art. 72 ustawy o służbie cywilnej wyraził zgodę na podjęcie przez nią dodatkowego zatrudnienia, polegającego na podpisywaniu umów o kredyt lub pożyczkę jako przedstawiciel Lukas Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zezwolenie wydane było czasowo i datowane od 1 grudnia 2005 r. do 31 grudnia 2005 r., następnie na okres od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2006 r.

Zgodnie z umową zawartą z bankiem, działalność oskarżonej polegać miała na finansowaniu kredytem z Lukas Bank S.A. zakupów dokonywanych przez klientów, w prowadzonym przez nią przedsiębiorstwie „NO – LIMITS”, a miały je stanowić artykuły budowlano–instalacyjne. Faktycznie Dorota R. nigdy nie dokonywała sprzedaży materiałów wskazywanych w mowach stanowiących przedmiot postępowania.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżona zawierała umowy kredytowe głównie na nazwiska osób starszych, samotnych, uzyskujących świadczenia emerytalne, podrabiając na umowach ich podpisy. Dane tych osób pozyskiwała w części od swojej krewnej, która działała w organizacji przykościelnej.

Za zarzucone oskarżonej przestępstwa oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group