Sobota, 13 czerwca
13°C Jelenia Góra

Włamywacz w rękach policji

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali 20–letniego mieszkańca Czarnego Boru, którego podejrzewali o kradzieże i włamania oraz zniszczenie mieniana na terenie gminy Boguszów.

Od kilku tygodni policjanci z komisariatu w Boguszowie-Gorcach pracowali nad sprawą włamań do altan ogrodowych i kradzieży różnorodnych elementów metalowych na terenie gminy. Ponadto na komisariat wpływały zgłoszenia dotyczące zniszczeń mienia i kradzieży kabla telekomunikacyjnego na szkodę Polskich Kolei Państwowych. Straty poniesione przez osoby pokrzywdzone to blisko 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze wnikliwie badali każdy ślad i informację mogące naprowadzić ich na trop sprawcy tych przestępstw. Po szczegółowej analizie środowiska przestępczego, policjanci wytypowali 20-letniego mieszkańca Czarnego Boru.

20-latek usłyszał 16 zarzutów. Przyznał się do włamań do altan ogrodowych, skąd kradł elementy metalowe. W wyjaśnieniach podał, że kradł również kable telekomunikacyjne oraz zniszczył trzykrotnie mienie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie nakazu przyjęcia do odbycia kary pozbawienia wolności wydanego przez sąd w dniu 21 lutego 2012 roku.

Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka