Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warsztaty dla wszystkich

Sobota, 14 września 2019, 6:31
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2019, 8:19
Autor: red
Wałbrzych: Warsztaty dla wszystkich
Fot. organizatorzy
IV Festiwal małych Prapremier, organizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, to nie tylko pokazy spektakli, czytania performatywne, koncert, wystawa, spotkania tematyczne, ale również bogata oferta warsztatów teatralnych.

Wydarzenia te realizowane są przez Stowarzyszenie „TE-ART” w Wałbrzychu w ramach zadania Wydarzenia artystyczne i edukacyjne aktywizujące wałbrzyską społeczność, towarzyszące ogólnopolskiemu Festiwalowi małych Prapremier – 2019, dofinansowanego ze środków Gminy Wałbrzych.

Na wszystkie warsztaty wstęp wolny.
ZAPISY | BOW, tel. 74 666 73 40

Oto, w czym można wziąć udział:

SIECIOWANIE / LINK-IN / PAJĘCZYNA_ _– dla dzieci w wieku 6-8 lat:
termin – 15.09 godz. 11:00-13:30
miejsce – Park Wielokulturowy Stara Kopalnia
Warsztaty konstruowania i budowania to tworzenie instalacji przy użyciu różnego rodzaju materiałów – tkanin, drewna, papieru. Instalacja powstanie na bazie opowieści, która nawiązywać będzie do wielu ważnych przeżyć z życia uczestników warsztatów. Działanie jest próbą wizualizacji podróży, która toczy się na styku dwóch światów – realnego i wirtualnego. Zapraszamy do zabawy przeplatania się obiektów, motywów i znaczeń.
prowadzenie: Jakub Drzastwa, pedagog teatru

W TO MI GRAJ! – dla młodzieży w wieku 13+:
termin – 16.09 godz. 16:00-18:00 (I część), 17.09 godz. 16:00-18:00 (II część)
miejsce – Mała Scena TLiA w W-chu
Warsztaty dramaturgiczno-animacyjne, podczas których uczestnicy poznają sposoby budowania scen dialogowych, a także podstawowe techniki animowania lalką. Wspólnie z prowadzącym rozważą teatralne zagadnienia, jak: konflikt dramaturgiczny, język, charakter postaci, konstrukcja dialogu, dynamika sceny. Powstałe podczas warsztatów scenki dialogowe ożyją w działaniu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zaprezentowania się na scenie – odegrania napisanej przez siebie miniatury z pomocą profesjonalnego aktora i wykorzystaniem lalek teatralnych.
prowadzenie: Malina Prześluga, dramatopisarka oraz Kamil Król, aktor-lalkarz

KOLORY – dla dzieci w wieku 3-5 lat i opiekunów:
termin – 17.09 godz. 17:00-18:00
miejsce – Park Wielokulturowy Stara Kopalnia
Jak wysoko może skakać żółta kulka? Dlaczego czasem pomarańczowy smark pulta w brzuchu? Gdzie można się schować, kiedy czerwona burza nadciąga nad głowę? Dlaczego czasem fioletowe krople kapią z oczu? Kiedy można odetchnąć niebieskim powietrzem? Jak można wyhodować zielone drzewo?
Podczas warsztatu twórczo-sensorycznego dzieci i ich opiekunowie otrzymają specjalne zadania, żeby razem odpowiedzieć na te pytania oraz stworzyć obraz człowieka. To okazja do wprowadzenia dzieci przez twórczą i sensoryczną zabawę w temat kolorów / uczuć, które przecież mieszkają w każdym człowieku (małym i dużym), lecz czasami trudno je nazwać i trudno o nich opowiadać.
prowadzenie: Bartosz Kurowski, reżyser i pedagog teatru

FAST FOOD STANISŁAWSKI – dla młodzieży w wieku 15+ oraz aktorów:
termin – 17.09 godz. 17:30-20:00 (I część), 18.09 godz. 17:30-20:00 (II część)
miejsce – Park Wielokulturowy Stara Kopalnia
Warsztaty improwizacji teatralnej (IMPROV) to zapoznanie uczestników ze zbiorem ćwiczeń i zadań, dzięki którym aktor czuje się swobodnie i odważnie na scenie, szybko reaguje na pojawiające się trudności czy zmiany. Warsztaty uczą zrozumienia i tworzenia struktury dramatycznej widowiska, kształtują osobowość, rozwijają wyobraźnię, pobudzają do kreatywnego myślenia, uważnego słuchania, integrują grupę, ucząc przy tym współpracy i wytrwałości. Podczas warsztatów zajmiemy się improwizacją praktyczną oraz sceniczną.
prowadzenie: Przemysław Buksiński, aktor i performer

PSTRYK – dla dzieci w wieku 7-10 lat:
termin – 19.09 godz. 16:00-17:15
miejsce – Park Wielokulturowy Stara Kopalnia
Warsztaty na temat świadomości ciała, ruchu z kształtu do kształtu i dynamiki ciała w bezruchu. Jak zmienia się interpretacja kształtu ciała w kontekście kształtów innych ciał? Jakie powstają wtedy historie? Jak zmienia się ta historia wraz ze zmianą miejsca w przestrzeni? Ruch uczestników tworzony jest przy pomocy świateł scenicznych.
prowadzenie: Monika Kiwak, tancerka

WARSZTATY RYSOWANIA PO CIEMKU – dla dzieci w wieku 4-7 lat:
termin – 19.09 godz. 17:00-17:50
miejsce – Park Wielokulturowy Stara Kopalnia
To zaproszenie do oswajania dziecka z ciemnością i rozpoznawania magii światła i kolorów. Wszystko dzieje się przy zgaszonym świetle, tylko w świetle lamp UV. W wyniku zainicjowanej na początku spotkania rozmowy na temat ciemności, uczestnicy stworzą na uprzednio przygotowanych ścianach rysunki wypełnione kolorami mazaków fluorescencyjnych.
prowadzenie: Martyna Štěpán-Dworakowska, scenografka

I KROPKA – dla dzieci w wieku 4-6 lat i opiekunów:
termin – 20.09 godz. 16:00-17:00
miejsce – Park Wielokulturowy Stara Kopalnia
Warsztaty ruchowo-taneczne na temat przestrzeni osobistej i ogólnej w tańcu współczesnym, wzmacniające więzi dzieci i bliskich im dorosłych. Przygoda rozpocznie się od jednej kropki na podłodze. Dokąd zaprowadzić może nas rząd kropek? I co one mają wspólnego z tańcem? A co się stanie, gdy kropka spotka kreskę? To będzie zabawa z Creative Dance!
prowadzenie: Monika Kiwak, tancerka

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group