Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3713
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Warto się zbadać

Środa, 19 października 2022, 8:38
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Warto się zbadać
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Bezpłatne testy do badania w kierunku raka jelita grubego do pobrania są bezpłatnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej–Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach, Pl. Odrodzenia 4, dział dla dzieci: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

Badanie wykonuje się samodzielnie w domu. Próbkę należy zwrócić wraz z wypełnioną ankietą w każdą środę w godzinach od 9:00 do 16:00. Próbka następnie trafia do Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, gdzie zostaje poddana analizie.

Testy na krew utajoną w kale pozwalają szybko i bezboleśnie wykonać badanie, dzięki któremu zyskujemy informację o ewentualnych zmianach w obrębie jelita grubego. Testy są pierwszym etapem w diagnostyce raka jelita grubego. Jeśli dadzą wynik pozytywny, trafiamy na kolejne badanie, już bardziej precyzyjne, jakim jest kolonoskopia. Dla wielu pacjentów pozytywny wynik testu jest impulsem i motywacją do wykonania tego badania. W przypadku niepokojących zmian pacjent trafia na ścieżkę onkologiczną w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, zatem ma zagwarantowaną kompleksową opiekę onkologiczną.

Kto może skorzystać z testu?
Osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego
Osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego.
Osoby w wieku 25 – 49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group