Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5582
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiadukt nad ulicą Wieniawskiego wreszcie jest remontowany

Piątek, 25 listopada 2016, 9:57
Aktualizacja: Niedziela, 27 listopada 2016, 10:27
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wiadukt nad ulicą Wieniawskiego wreszcie jest remontowany
Fot. Robert Bajek
Po remontach wiaduktów nad ul. 1 Maja, czy choćby nad ul. Niepodległości, teraz przyszedł wreszcie czas na długo oczekiwany remont wiaduktu nad bardzo ruchliwą ulicą Wieniawskiego.

Prace na wiadukcie nad ul. Wieniawskiego ruszyły przed kilkoma dniami i potrwają prawdopodobnie do Świąt Bożego Narodzenia. Wprawdzie od wielu lat nie odbywa się tu ruch pociągów osobowych (linia Szczawienko-Szczawno Zdrój), ale składy towarowe czasem z niego korzystają.

Pod wiaduktem przebiega bardzo ruchliwa droga. W ubiegłym roku doszło tu jednak do oderwania się betonowych elementów wiaduktu, które spadły na jezdnię. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał, ale przez kilka godzin droga była zamknięta, a w mieście utworzyły się potężne korki. Wiadukt został zabezpieczony, ale już wtedy wiadomo było, że wymaga on jak najszybszej modernizacji. I teraz właśnie takie prace polegające m.in. na wykonaniu odwodnienia oraz wzmocnieniu go metalowymi klamrami, zostaną wykonane. Ponadto usunięta ma zostać część nasypu, a ułożona zostanie ekomasa, która uszczelni podłoże. Betonowa konstrukcja wiaduktu zostanie ponadto uzupełniona, tak by kolejne elementy od niego nie odrywały się. Dodatkowo zamontowana zostanie siatka zabezpieczająca wewnątrz konstrukcji, a elewacja zostanie odmalowana. Ma to spowodować, że wiadukt już nie będzie stwarzał zagrożenia dla kierowców. Koszt tych prac przekroczy milion 100 tysięcy złotych.

Ruch na drodze odbywa się normalnie, choć kierowcy muszą spodziewać się chwilowych utrudnień w trakcie prowadzenia robót.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group