Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Większa mobilność dzięki Toyocie

Sobota, 3 marca 2018, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Większa mobilność dzięki Toyocie
Fot. organizatorzy
Zakończył się cykl szkoleń przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, który przeprowadzony został w ramach akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca”, wspólnie z Fundacją Motopark Wałbrzych. Specjalnie dla uczestników dostosowano zarówno program szkoleniowy, jak i pojazdy. Kurs podkreślił również znaczenie misji Toyoty, którą jest dostarczanie mobilnych rozwiązań dla ludzi, a szczególnie technologii umożliwiających swobodne poruszanie się.

Przez kilka weekendów Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego prowadziła specjalne szkolenia skierowane do osób niepełnosprawnych. Kurs zorganizowany był wspólnie z Fundacją Motopark Wałbrzych i realizowany w ramach programu dofinansowanego ze środków unijnych. Wzięły w nim udział przede wszystkim osoby z ograniczeniami ruchowymi oraz poruszające się na wózkach. Większość z uczestników na co dzień korzysta z samochodów w sposób mechaniczny dostosowanych do ich potrzeb.

- Nie wyobrażam sobie życia tak bez wózka, jak i bez samochodu. Oba pojazdy dają mi możliwość normalnego funkcjonowania. Wiadomo, że z pewnymi ograniczeniami, ale nie ma co narzekać. Chcę zwrócić uwagę, że niepełnosprawni mają za kółkiem trudniejsze zadanie, gdyż jedną ręką obsługują kierownicę, a drugą hamulec i gaz. Dlatego szkolenie pod okiem doświadczonych instruktorów na bezpiecznym placu, to naprawdę nieocenione doświadczenie – mówi Marek Pieczka, poruszający się na wózku, zaangażowany w aktywizację osób niepełnosprawnych.

Na szczególne potrzeby osób niepełnosprawnych odpowiada nowa wizja koncernu Toyota, który jest zaangażowany w projektowanie technologii umożliwiających swobodne poruszanie się. Zgodnie ze swoją strategią, koncern stał się też partnerem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.
- Misją Toyoty jest dostarczanie rozwiązań mobilnych, zwiększających swobodę poruszania się wszystkich ludzi, w tym osób niepełnosprawnych. To szkolenie bardzo dobrze wpisuje się w realizację tej misji. Wierzymy, że otworzy osobom niepełnosprawnym nowe możliwości, pozwoli im uwierzyć, że mogą funkcjonować w naszym społeczeństwie na równi z innymi – podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs, Toyota Motor Manufacturing Poland.

Wszystkie szkolenia, w ramach współpracy Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz Fundacji Motopark Wałbrzych, odbyły się na placu manewrowym na parkingu Toyoty Motor Manufacturing Poland oraz w centrum sportowo-konferencyjnym TAIIKUKAN.

Na bezpłatne uczestnictwo w akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018” ciągle szansę mają mieszkańcy regionu. Dzięki zaangażowaniu partnerów, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, szkolenia przejdzie jeszcze blisko 50 osób. Wszyscy kursanci będą mieli styczność z gamą modeli hybrydowych Toyoty oraz prawdziwą rewolucją w zakresie nowych technologii i systemów bezpieczeństwa, jakie oferuje Toyota Safety Sense.

Aby móc uczestniczyć w szkoleniu, trzeba zapoznać się z warunkami opublikowanymi na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl. Przed nami spotkanie tylko dla pań, z okazji Dnia Kobiet, zaplanowane w dniach 10-11 marca. Z kolei w kursie, w terminie 14-15 kwietnia, udział wezmą sami panowie. Ostateczna walka o tytuł „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018” odbędzie się podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na 24 czerwca z bazą w Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group